Euroopa börsid: Tele2 kiire kasv tõstab aktsiat

21. aprill 2004, 12:22

Skandinaavia börsidel on täna ilma teinud telefonioperaator Tele2, mis suutis esimeses kvartali kasumit tänu tugevalt lisandunud klientidele kasvatada 53%.

Kvartali käive kasvas Tele2l 20%, sealjuures Balti ja Venemaa regioonis 27%.

Aktsia maksis kell 11:30 Stockholmi börsil 358,5 Rootsi krooni ehk 3,3% enam eilsest sulgemishinnast.

Lõppenud ööl tugeva esimese kvartali tulemuse ja teise kvartali prognoosiga üllatanud Motorola on olnud Nokiale kergeks peavaluks.
Kui esmapilgul võeti Motorola tugevat prognoosi kui positiivset uudist kogu mobiiltelefonide turu kohta, siis hetkel tunnevad Nokia aktsionärid muret, et konkurent on krabanud endale turuosa nii sisseehitatud kaameratega kui värvilise ekraaniga mobiiltelefonide osas.

Veidi murettekitav on investoritele ehk ka Soundview Technology analüüs, mille kohaselt on Nokia turuosa langenud käimaseoleval aastal 30-31%ni, samas kui Motorola on suutnud hoida möödunud aasta lõpu 17%se turuosaga mobiiltelefonide tootjate rivis teist kohta.

Nokia ise hindas kvartalitulemustes oma turuosaks 35%. Erinevus tuleneb sellest, et pole täpselt teada palju esimeses kvartalis maailmas mobiiltelefone müüdi.
Nokia hinnangul ulatus see 128 miljonini, kuid see number võib olla ka suurem.

Nokia maksis kell 12 Helsingi börsil 12,66 eurot ehk 0,9% vähem kui eile.

Euroopa börsidel on täna olnud üldiselt langev trend.
Kukkumise taga on USA keskpanga juht Allan Greenspan, kes teatas eile, et deflatsioon pole USA jaoks enam mingi probleem ja pangad võiksid kohanduda kõrgematele laenukuludele.
See tähendab aga intressimäärade tõusu, mis aktsiatele reeglina kuigi tervistavalt ei mõju.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing