PM: Abilinnapea sõnul on Tallinn rahakriisis

21. aprill 2004, 08:23

Abilinnapea Anders Tsahkna sõnul on pealinn sularahakriisis, mille tõttu oli linn veel üleeile ligi 8 miljoni krooni võlgu hoolekande- ja terviseasutustele.

Tsahkna lausus, et arvete tasumisega on sotsiaal- ja tervishoiuametil ning selle allasutustel olnud probleeme juba aasta algusest ning eriti hakkasid võlad kuhjuma viimase paari kuu jooksul. Ta lisas, et saatis üleeile linnapea Edgar Savisaarele ka kirja sotsiaalvaldkonna võlgadest ja rahakriisist, kirjutas Postimees.

«Täna pärastlõunal laekus ametile viis miljonit krooni, nüüd on võlgasid üleval veel kolme miljoni eest,» märkis Reformierakonda kuuluv Tsahkna eile tööpäeva lõpus. «Ilmselt on kriitikale reageeritud.»

Tsahkna sõnul on amet peamiselt võlgu erinevatele mittetulundusühingutele, kes tegelevad näiteks kodutute ning narkomaania- ja aidsiennetusprojektidega. Samuti polnud amet maksnud enam kui miljoni krooni eest perearstidele lubatud toetusi.

Abilinnapea hinnangul on sularahakriisi peapõhjuseks olematu linnavaramüük. Tänavuses eelarves on linnavara plaanis müüa 410 miljoni krooni eest, aga seni on seda suudetud vaid ligi 16 miljoni eest.

Nii linna avalike suhete direktor Allan Alaküla kui ka keskerakondlasest abilinnapea Toomas Vitsut kinnitasid eile, et Tsahkna väide linna sularahakriisist ei vasta tõele.

«See on Tsahkna poolt ülepaisutatud probleem ja raha väljapressimine,» lausus Vitsut. «Kaheksa miljonit krooni on linna jaoks tervikuna tegelikult väga väike raha ja see leitakse.»

«Tegemist pole likviidsus- ega mingi muu kriisiga, seis on täiesti normis. Linn õitseb ja areneb,» märkis Alaküla.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing