Res Publica tahab Edgar Savisaare tagasiastumist

21. aprill 2004, 16:16

Oma tänases avalduses Tallinna kodanikele ja linnapeale Edgar Savisaarele
kutsub Res Publica üles linnapead Edgar Savisaart viivitamatult tagasi astuma.

Res Publica soovib, et Savisaar laseks linnatüüri juurde inimesed, kes hoolivad linna jätkusuutlikust arengust.

Järgneb Res Publica avaldus:

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on kolme võimul oldud aastaga juhtinud Tallinna lähiajaloo suurimasse finantskriisi. Võimule tuldi jõulise kriitikaga toonase linnavalitsuse laenupoliitika osas, tookord planeeritud laenumaht on tänaseks kahekordselt ületatud.

Juba kolmas eelarve on sügavas miinuses. 2002. aasta lõppes mõnekümne miljoni kroonise puudujäägiga. 2003. aasta eelarve jäi ametlikult miinusesse 250 miljoni krooniga ja sedagi vaid tänu sellele, et linn leidis aasta jooksul täiendavaid, kuid ühekordseid lisatulusid (näiteks linnavara müük linnale kuuluvatele aktsiaseltsidele). 2004. aasta eelarve on ca 200 miljonilises puudujäägis juba esimese kvartali lõpus ja seda vaatamata paranenud maksulaekumisele. Enam ei räägi me tänavate remondist või elamuehitusest, raha ei jätku ka nende teenuste jaoks, mis on linnale esmased. Linn ei suuda ülal pidada omaenda sotsiaalvaldkonda. Pensionäride 500-kroonine lisaraha on andnud tagasilöögi, nüüd ei pääse needsamad pensionärid perearsti juurde, sest linn on arved maksmata jätnud.

Probleeme järjekindlalt eirates teeb linnavalitsus üha uusi kulutusi valdkondades, mis ei ole igapäevaselt vajalikud, kiskudes sellega linna üha sügavamale kriisi. Vabaduskell, lauluvõistlused, purskkaevude korrastamine, raemedali loomine ja Tallinna päeva suurejooneline tähistamine on vaid üksikud kuluartiklid lõputus jadas. Kokku kulub linnal selliste kõrvalteenuste peale aastas kümneid ja sadu miljoneid kroone. Praeguse kriisi ajal peab aga linnavalitsus tegema valiku hädavajaduste ja nende asjade vahel, milleta elu linnas ka muidu edasi läheks.

Lisaks neelab kümneid miljoneid linna propagandamasin. Linnaosade lehed, ajalehe Pealinn kahekeelne trükk, raadio- ja telesaated ning kõik see vaid linnaelanike petmiseks, et linnal läheb hästi.

Propagandale ja atraktiivsetele, kuid vähest kasu omavatele projektidele kulutab linn aastas rohkem kui teede remondile.

Kõik varasemad linnapead on saanud rääkida Tallinnast kui rikkast linnast. Täna näeme me propagandistliku ja populistliku linnajuhtimise tulemusel aga lagunevat ja vaesuvat Tallinna.

Edgar Savisaarel oleks viimane aeg tunnistada tõsiseid juhtimisvigu ja Tallinna ning linlaste heaolu nimel amet maha panna. Tallinna ei oota ees kerged ajad. Linna ei saa majanduskriisist välja tuua päevade, nädalate või kuudega, see on aastatepikkune töö.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing