Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Baltika peatas esimese kvartali tulemusega languse

Annika Matson 22. aprill 2004, 00:00

Mullu esimeses kvartalis tuli rõivatootjal alla neelata 14,2 miljoni krooni suurune kahjum.

Baltika esimese kvartali konsolideeritud auditeerimata netokäive oli 130,62 mln krooni, teatas ettevõte börsile. Käive kasvas ligi 15%.

Selle aasta märtsis oli Baltika netokäive 46 mln krooni ja puhaskasum 5,1 mln krooni.

?Põhi on läbitud ja nüüd läheb asi vaid paremuse suunas,? ütles Baltika juhatuse esimees Meelis Milder.

Kõige suurem murelaps on Milderi sõnul hetkel Poola, kus vähendatakse praegu oluliselt kulusid. ?Vahetame Poolas välja kogu juhtkonna ja senise kümne juhi asemel jätkab seal vaid kaks,? ütles Milder. Ka Ukrainast loodetakse tulevikus kiiremat käibe kasvu.

?Lõpuks peavad ju investeeringud end ära ka tasuma,? ütles Hansabank Marketsi peaanalüütik Urmas Riiel. Ta lisas, et ei oska täpselt prognoosida, kas see on muutus trendis, aga ei näe ka, et äriplaan neid lõputult alt veaks.

Märtsis läks kevadmüük juba lahti ja 5,1 miljoni kroonine kasum oli oodatud.

Baltika puhul tuleb oodata veel paar-kolm kvartalit, et aru saada, kuidas ettevõtte juhtkond on suuteline asja ümber pöörama. Praegu on veel vara öelda, rääkis Riiel.

Baltikal on Riieli sõnutsi suured probleemid Poola ja Ukraina turgudega, ka siin tuleks lõpliku suuna selgumiseks oodata veel paar kvartalit.

Hinnasihti ja soovitust Hansabank Marketsil aktsiale hetkel ei ole, sest tulemused olid nii ennustamatud. Olemasolevaid aktsiaid kõiki ära müüa Hansabank Markets ei soovita.

Ka Suprema analüütiku Triin Palge sõnutsi on kvartalikasum üle ootuste hea. Siiski ei ole ta hetkel asjaolude segasuse tõttu määranud aktsiale hinnasihti ega ostusoovitust.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing