Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sõidupäevikut peab sõiduki kasutaja

Anne Nuut 26. aprill 2004, 00:00

Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) arvates võib 20.aprilli Äripäeva juhtkirja lugejale jääda eksitav mulje, nagu peaks sõidupäevikut täitma raamatupidajad. Juhime Äripäeva ja firma juhtide tähelepanu sellele, et sõidupäevikute pidamise kohustus on siiski neil isikuil, kes ettevõtte autodega sõidavad. Lisatöö, mis tekib raamatupidajatele, on sõidupäevikute alusel sisendkäibemaksu proportsiooni arvestamine.

Nõustume Äripäeva arvamusega valikuvõimaluse osas, mida tuleks anda ettevõtetele. Nii võiksid ettevõtted valida, kas rakendada ka edaspidi sõiduauto mootorkütuse sisendkäibemaksu mahaarvamisel 2/3 proportsiooni ja sõidukite omatarvet käibemaksuga ei maksustata, mis oleks lihtne ja väldiks tulevikus vaidlusi ettevõtte ja maksuhalduri vahel. Või teha teine valik ja võimaldada tasuda ka enne 1. maid soetatud sõiduautode puhul käibemaks sõiduautode omatarbelt samadel tingimustel, kui peale 1. maid soetatud sõiduautode puhul, mis vabastaks ettevõtte soovi korral sõidupäeviku pidamise kohustusest ja raamatupidaja lisatööst, mis tekib sõiduauto mootorkütuse ja remondikulude sisendkäibemaksu proportsiooni arvestamisel.

Rõhutame, et need oleksid ainult valikuvõimalused ettevõtetele. Alati jääb ettevõtetele võimalus pidada töö- ja erasõitude kohta detailset arvestust, mis oleks aluseks sisendkäibemaksu proportsiooni arvestamisel.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing