Konkurentsiamet lõpetas Eesti Raudtee kriminaalasja

27. aprill 2004, 15:48

Konkurentsiamet lõpetas möödunud nädalal kriminaalasja menetluse, milles süüdistas Eesti Raudteed turguvalitseva ettevõtja seisundi kuritarvitamises.

Elektriraudtee ASi ja Eesti Raudtee vaidlus jõudis konkurentsiametisse, sest esimene ei olnud viimase turu valitsemisele viidates nõus tasuma reisiplatvormide valgustamiseks kasutatava elektrienergia eest.

Küsimus oli infrastruktuuri kasutamise tasu arvestamise metoodika, raudteeseaduse ja raudtee tehnokasutuseeskirja erinevas tõlgendamises, teatas Eesti Raudtee.

Eesti Raudtee tegevdirektori kohusetäitja Riivo Sinijärve sõnul oli tegemist tavapärase eriarvamuse lahendamise protseduuriga.

?Kahel ettevõttel oli erinev nägemus hinnametoodika osas ning pooled pöördusid mure lahendamiseks sõltumatute ametiasutuste poole,? ütles Sinijärv. Ta lisas, et koostöö Elektriraudteega on jätkuvalt sõbralik ja konstruktiivne.

Konkurentsiameti hinnangul ei saa Eesti Raudtee käitumist lugeda õigusvastaseks, sest ka turguvalitsejal ettevõtjal on õigus olla eriarvamusel õigusaktide tõlgendamise osas. Sellest lähtuvalt ei ole Eesti Raudtee kuritarvitanud oma turgu valitsevat positsiooni ebaõiglasi äritingimusi kehtestades ega ka muul viisil, sealhulgas takistanud Elektriraudteel juurdepääsu oma infrastruktuurile mõistlikel ja mittediskrimineerivatel tingimustel.

Menetlus kriminaalasjas lõpetati, kuna Konkurentsiamet leidis, et Eesti Raudtee käitumises puudus kuriteokoosseis. Kriminaalasja eeluurimisel ei tuvastatud, et Eesti Raudtee oleks kuritarvitanud turgu valitsevat seisundit ning pannud sellega toime Karistusseadustiku § 399 lg 2 sätestatud kuriteo kehtestades Elektriraudtee AS ebaõiglased äritingimused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing