Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Canoni esimene kümnekordne suum

Rivo Sarapik 29. aprill 2004, 00:00

Kaamera istub käes hästi. Tegemist on kaaluka, 469 grammi kaaluva aparaadiga, kõik pildistamiseks vajalikud nupud ja reguleerimiskohad on näppude all.

Disainilt on kaamera tuttav G-seeria fotokate kasutajatele. Ekraani saab kahes suunas välja keerata ning nuppude asetuski on G-seerialt tuttav. Küll võiks kaameral miski kummiriba käepidemel olla, et see kindlamalt peos istuks.

Sisse lülitamine käib samuti kui G-klassil, küll on see veidi aeglasem. Nuppu keerates mõtleb kaamera natukene, siis ujub objektiiv sujuvalt pildistamisasendisse.

Järgmisena ehmatab S1 suum, mis tahab õppimist, et sujuvalt suumida. Kaamera on temperamente ja äkiline.

Funktsioone on kaameral rikkalikult, oma leiavad nii kogenumad kasutajad, kellele mõeldud pool- või täisautomaatsed funktsioonid, kui ka amatöörid. Viimased saavad valida seadete seast, kus kaamera sätib vastavalt pildistamistingimustele nii säriaja, ava kui ka välgu. Kokku erinevaid programme 13, lisaks on aparaadis ka mõned pildiefektid, nagu mustvalge, seepia jt. Rohketest valikuvõimalustest hoolimata saab kaamera selgeks manuaalita.

Seadeid tuleb reguleerida nupulevajutustega, sest seadistamiseks kasutaja kettaid või rullikuid kaameralt ei leia. See on veidi ebamugav ja võtab aega.

Pildiotsija on kaameral elektrooniline, sinna kuvatakse sama pilt, mis nähtav kaamera ekraanilgi. Ekraan ja pildiotsija moonutavad veidi foto värve.

Pildikvaliteet on kaamera klassi arvestades korralik. Värvid on selged ja digimüra vähe. Vaid teravus võib kohati soovida jätta. Mõnevõrra alandab pildikvaliteedi aparaadi kümnekordse suumi lõpp.

Kaamera sisaldab ka kujutise stabiliseerijat. See tähendab, et elektroonika korrigeerib käe liikumisest tingitud aparaadi liikumist. Stabiliseerija tööd saab ise testida. Teravustades ehk päästikut poole peale pressides ja kaamerat liigutades näeb, kuidas pilt kas ekraanil või pildiotsijas aeglaselt liikumisele järgi liigub ja siis paigale hüppab.

Kui muidu on kaamera kasutamismugavus hea, siis arusaamatult tülikaks on tehtud fotode sisselaadimine. Fotod saab sisse laadida küll USB-pordi kaudu, kuid selleks tuleb tarkvara installeerida. Vaid lisaketast ei õnnestunud kaameraga kaasas olnud tarkvaraga tekitada, et failid sobivasse kohta tõsta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing