Konflikt inspektsiooniga võib tuua Kalevile kriminaalasja

Romet Kreek 29. aprill 2004, 00:00

Kalev avaldas teisipäeval börsiteate, kus ta sisuliselt ignoreeris finantsinspektsiooni ettekirjutist. Finantsinspektsioon nõudis, et Kalev peab avaldama 14. detsembril aktsionäride üldkoosolekul teadmiseks võetud audiitori erikontrolli aruande.

Kalevi juhataja Oliver Kruuda teatas, et ei pea võimalikuks avaldada börsi infosüsteemis aruande kokkuvõtet, sest see sisaldab ettevõtte hinnangul ärisaladust ja selle avaldamine kahjustab aktsiaseltsi. Tema sõnul loob erikontrolli kokkuvõtte avaldamine börsi infosüsteemi kaudu võimaluse, et selle kontekstist välja võetud osasid kasutatakse Kalevile kahju tekitamiseks.

?Seoses Kalevi poolt teisipäeval väljaantud börsiteatega teatame, et finantsinspektsioon on pidanud vajalikuks ASi Kalev trahvida muu hulgas erikontrolli aruande avalikustamata jätmise eest,? teatas eile finantsinspektsioon. ?Oleme seisukohal, et avalik emitent ei saa siseteavet avalikustada osaliselt, vaid peab seda tegema täielikult, täpselt ja õigesti.?

Siseteabe avalikustamisega viivitamiseks peab emitent taotlema selleks loa Tallinna börsilt. Kui emitent on seisukohal, et informatsioon sisaldab ärisaladust või selle avalikustamine võib emitendi huve kahjustada, on emitendil õigus taotleda börsilt erandit informatsiooni mitteavaldamiseks. Finantsinspektsioonile teadaolevalt ei ole Kalev börsile sellist taotlust teinud.

Finantsinspektsiooni ja Kalevi konflikt sai alguse eelmisel aastal, kui Kalevi aktsionärid otsustasid nõuda ettevõttes erikontrolli läbiviimist. Erikontroll tegi Kalevis PricewaterhouseCoopers, kuid selle aruannet pole avaldatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing