Hansapanga aktsia hind sulgus ülalpool 100 krooni taset.

29. aprill 2004, 15:32

Hansapanga aktsia hinnal õnnestus olla alla 100 krooni taseme vaid mõned tunnid, aktsia hind sulgus 100,14 kroonil.

Kauplemisel Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga oli täna palju segadust, õigemini segadust ei olnud kauplemise enda, vaid fondiemissioonist tekkinud tulemuste kuvamisega. Nii näitas Tallinna börsi kodulehekülg, kogu päeva, et Hansapanga aktsia hind oli langenud umbes 75 protsenti. Analoogilist langusnumbrit näitas esimese tunni jooksul ka Äripäeva börsiveeb. Õigete indeksite kuvamine ei õnnestunud ei börsil ega ka Äripäeval.

Kartus, et Hansapanga aktsia hinnaks jääb vähem kui 100 krooni osutus ekslikuks. Hommikul kehtestas Tallinna börs Hansapanga aktsia hinnaks 98,10 krooni. Selle määramisel võttis börs aluseks eilse sulgemishinna ning välja makstavad dividendid, sest Talse indeksi arvutamisel võetakse arvesse ka dividendid.

Võrreldes eilse sulgemishinnaga Hansapanga aktsia hind tegelikult kerkis. Eilne sulgemishind oli 399,15 krooni, mis pärast fondiemissiooni taandus 99,79 kroonile. Täna kallines väärtpaber 0,31 protsenti 100,14 kroonile ja seda esimesel päeval pärast dividendiõiguse kaotamist.

Samas oli hansapanga aktsia käive suhteliselt tagasihoidlikud 6,3 miljonit krooni. Arvestades eilset veerand miljardi krooni suurust aktsia käivet, on see äärmiselt väike. See, aga tähendab, et hiigelkäivet on oodata homme ja esmapäeval.

Käibe poolest oli Hansapangale tõsiseks konkurendiks Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mille käive oli 5 miljonit krooni. Tõsi, aktsia hind jäi muutmatult 120,48 kroonile.

Börsisüsteemi ainsateks kallinevateks väärtpaberiteks olid Norma <GR#EE.NORMA> ja Merko <GR#EE.MERKO> ehituse aktsiad. Norma aktsia hind kerkis 0,74 protsenti 106,40 kroonini, Merko Ehituse aktsia kallines 0,68 protsenti 230,01 kroonini. Merkost sai nüüdseks ka numbriliselt kõige kallim aktsia Tallinna börsil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing