Maksu- ja tolliametilt saab liitumisjärgselt infot ööpäevaringselt

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 13:17

Maksuhaldurilt saab Euroopa Liiduga liitumise järgsel perioodil vastuseid ööpäevaringselt

Tolli tavatariifiga infotelefonid 696 7435 ja 696 7436 töötavad EL-iga liitumise hetkest esmaspäevast reedeni kell 8-20 ning mai keskpaigani ka nädalavahetustel kell 9-16, teatas maksu- ja tolliameti ameti esindaja. Lisaks on klientidel võimalus ööpäevaringselt salvestada küsimusi, probleeme ja kommentaare infotelefoni 696 7410 automaatvastajale või edastada neid tolliinfo e-mailile info@customs.ee

Lihtsamatele tolliprotseduure puudutavatele küsimustele annavad maksu- ja tolliameti spetsialistid infotelefoni tööaegadel vastuse kohe. Põhjalikumaid vastuseid eeldavate küsimuste korral palutakse kliendilt kontaktandmeid, kuhu operatiivselt vastused edastatakse. Kõnedele vastatakse eesti ja vene keeles, vajadusel ka inglise ning soome keeles.

Samuti on 24 tundi ööpäevas avatud piiritollipunktid, kus piiriületajad tolliametnike käest vajadusel alati piiriületuse protseduure ja kaupade deklareerimist puudutavat infot saavad.

Maksu- ja Tolliamet soovitab kaubavedajatel ja reisijatel enne teekonna alustamist tutvuda uute tollieeskirjadega ning vastustega enamlevinud küsimustele maksuhalduri veebilehe http://www.emta.ee alarubriikidest 'Euroopa Liit', 'Toll' ja 'Pressiteated'.

Maksuhaldur juhib klientide tähelepanu, et Eesti tollideklaratsioonide töötlemise süsteemid ühildatakse Euroopa Liidu omadega ööl vastu 1. maid, mil esineb süsteemide töös mõnetunniseid katkestusi. Tolliinfosüsteemi ASYCUDA katkestus leiab aset 30.04 kella 20.00 kuni 01.05 südaööni ning transiidisüsteemis ENCTS töös on katekestus alates 30.04 kella 23.00 kuni 01.05 kell 02.00.

Eeltoodud ajavahemikel ei toimu tollideklaratsioonide vormistamist sisemaa tollipunktides, piiritollipunktides toimub tollivormistus ainult paberkandjal ja e-tollimist kasutavatel deklarantidel ei ole võimalik edastada tollile tollideklaratsioone elektroonilisel teel. Ühtlasi tuleks 30.04 õhtuks ära teha kõik tollivormistusega seotud pangaülekanded, sest tolliinfosüsteemi peale kella 20.00 laekumisi ei kanta.

Maksu- ja Tolliamet palub klientidel segaduste vältimiseks lõpetada kõik tolliformaalsused 30. aprillil kella kaheksaks õhtul ning soovitab võimalusel selleks ajaks kaubavedusid üle piiri mitte planeerida.

Maksualaste küsimuste korral saavad kliendid pöörduda jätkuvalt infotelefonile 1811 ja e-mailile maksuamet@ma.ee

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing