EPL: Viisata saavad Eestisse 31 riigi kodanikud

30. aprill 2004, 08:06

Homsest on Eesti riik avatud viisavabana 31 riigi kodanikele, piiriületus hakkab liidu kodanikel aega võtma paarkümmend sekundit.

Staabiülem kolonel Aare Evisalu sõnul on Euroopa Liidu riikide kodanikele tehtud piiriületamine võimalikult lihtsaks. ?Kodanikele on kontroll minimaalne, välismaalastele endiselt maksimaalne,? ütles Evisalu Eesti Päevalehele.

?Kodanikel vaadatakse reisidokumenti, et kas see on kantud registrisse, kas see on kehtiv, kas pole tegemist võltsitud dokumendiga ja kas inimene on ikka sama, kes dokumendi pildi peal.? Seega peaks hakkama saama kokku paarikümne sekundiga.

Alates homsest, mil Eesti ühineb Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonnaga (EEA), võivad Eesti kodanikud lisaks passiga reisimisele ületada Euroopa Liidu ja EEA liikmesriikide ning ?veitsi Konföderatsiooni riigipiire Eesti kehtiva isikutunnistusega ehk ID-kaardiga.

Välisministeerium soovitab piiriületusprotsessi kiirendamiseks esialgu kasutada passi.

Tulenevalt ühinemislepingu jõustumisest 1. mail 2004 lihtsustub reisimise kord vaid Eesti kodanikele. Välismaalase passi omanikud peavad endiselt eelnimetatud riikidesse sisenemisel esitama passi ja vastavalt nõuetele omama ka viisat. Jätkuvalt on aga välismaalase passi omavatel mittekodanikel õigus siseneda ilma viisata Lätisse ja Leedusse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing