PM: Tallinna Sadam otsib praamiliinidele laevu

30. aprill 2004, 08:21

Tallinna Sadam otsib saarte praamiliinidele uusi laevu, hiljuti käisid sadama juhid koos Kuressaare linnajuhtidega Ahvenamaal Eckerö Line?i osalema kutsumas.

Tallinna Sadama turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et sadama juhatuse liige Allan Kiil, Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi ja Kuressaare volikokku kuuluv ärimees Toivo Alt käisid paar nädalat tagasi Kuressaare sõpruslinnas Marienhamnis laevakonkursi asjus maad uurimas. Kõik kolm meest kuuluvad Reformierakonda.

Sakkovi sõnul kohtusid eestlased Ahvenamaal sealse praamiliikluse eest vastutava Göran Holmbergiga, et tema käest selle ala kogemusi kuulda. «Seal on tohutult palju pisipraame,» rääkis Sakkov.

Teiseks käisid eestlased ka laevafirmas Eckerö Line, kes võiks olla üks huvilisi konkursil osalema. «Neile tutvustati meie hanget ja paluti ülevaadet,» rääkis Sakkov.

Väidetavalt pidas ka Toivo Aldi juhitud AS VLF laevade hankimiseks läbirääkimisi Eckerö Line?i kontserniga.

Erik Sakkov rõhutas, et käimas on avalik hange ja Tallinna Sadam ei pea kellegagi läbirääkimisi lepingute asjus, vaid ainult kutsub firmasid konkursil osalema. Samamoodi on sadam ühendust võtnud paljude teiste laevandusala firmadega üle maailma, et neile praamiliinide konkurssi reklaamida.

Sakkov polnud eile nõus ennustama, kui suur huvi välisfirmadel praamiliinide konkursil osalemiseks on.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing