Esmaspäev 23. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Pagar koondab tootmise Võrru ja Paidesse ning sulgeb Valga tehase

03. mai 2004, 13:34

Eesti Pagari kaubamärgi all tegutsev AS ETK Leib koondab tootmistegevuse oma Võru ja Paide tehastesse ning sulgeb 1. juuliks Valga pagaritsehhi.

Eesti Pagari tegevjuhi Veikko Vaarja sõnul sulgeb ettevõte Valga tehase, et suurendada tootmise efektiivsust. ?Logistiliselt ja majanduslikult pole Valga tehase pidamine ettevõttele kahjuks enam otstarbekas ja selle sulgemine on paratamatu,? lausus ta.

Vaarja sõnutsi teeb ettevõte omalt poolt kõik, et pakkuda vähemalt osale koondatud sajakonnast töötajast võimalust jätkata oma erialast tööd tehase uue omaniku alluvuses. Käimasolevad läbirääkimised Valga tehase müügi osas peaksid esialgsete lepeteni jõudma lähinädalail.

Juhul, kui läbirääkimised õnnestuvad, võtab uus ettevõte üle ka 30 senise Eesti Pagari töötaja töölepingud. Praegu annab Eesti Pagari Valga tehas tööd 102 inimesele, kokku töötab ettevõttes ligi 400 inimest. Täiendavaid koondamisi Vaarja sõnul lähiajal plaanis ei ole.

Valga tehase sulgemine ning tootmise koondamine Võru ja Paide tehastesse on Eesti Pagari jaoks osa käesoleva aasta alguses käivitatud tootmise kaasajastamise programmist. Ettevõte investeerib tehastesse 15 miljonit krooni.

Alates selle aasta aprillist Eesti Pagari kaubamärgi all tegutsev AS ETK Leib loodab selle aasta lõpuks suurendada oma turuosa praeguselt 13,4%-lt 15%-ni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing