Ekspertiis: Linnahalli kontserdibloki remondiks kulub 450 miljonit krooni

03. mai 2004, 14:07

Tallinna Linnahalli kontserdi- ja konverentsikeskuse rekonstrueerimiseks kulub eelarvutuse kohaselt ligi 450 miljonit krooni.

Raepressi teatel määratles bk konsultandid AS ekspertiisi abil Linnahalli kontserdibloki rekonstrueerimiskulud - 449,83 miljonist kulub otsestele kontserdisaali ehitustöödele ligi 80 miljonit, üldotstarbeliste tehnoseadmete (vesi, kanalisatsioon, küte, elekter) uuendamiseks 167 miljonit ja eriotstarbeliste (lavatehniliste) seadmete uuendamiseks 139 miljonit krooni.

Uue konverentsikeskuse rajamiseks (koos tehnoseadmetega) kuluks 35,4 miljonit krooni ning uue sissepääsukehami ehitamiseks koos tehnoseadmetega 27,5 miljonit krooni. Lisaks kulub 1,1 miljonit krooni käidavate katusekatete uuendamiseks.

Elamumajandusameti juhataja Margus Kruusmägi sõnul tellis elamumajandusamet Linnahalli rekonstrueerimise eelhinnangu selleks, et saada teada kindel hinnang nimetatud kulude suuruse kohta. 'Seda summat oli meil vaja ka teada läbirääkimiste jätkumisel potentsiaalse ostjaga ehk Manutendiga,' lisas Kruusmägi.'Eelarvutused näitavad, et numbrid on päris suured, vaid sanitaarremont ning esmase tuleohutuse tagamine läheks maksma oma 50 miljonit krooni.'

bk konsutandid AS poolt esitatud eelarvutuse kokkuvõttes on öeldud, et Linnahalli kahjustused on tingitud järgnevatest asjaoludest : projektlahenduses kasutatud mõnedest mittetöökindlatest lahendustest, eriti jäähalli katuse osas; ehituse käigus tehtud ehitusvigadest, osalt tingitud ka tollel ajal kasutada olevatest materjalidest ja ka kiirustamisest.

Kokkvõte nendib, et uuringu alusel ei tuvastatud kandekonstruktsioonide avariiohtlikku ega avariieelset olukorda. Samas on probleemiks katuse läbijooks, eriti jäähalli ja ühendusgalerii katuste tugev läbijooks, mille tõttu reas kohtades on arenenud teraskandekonstruktsioonide korrosioon.
Elamumajandusameti poolt tellitud eelarvutus läks maksma 40 000 krooni.

Hindajal oli töös kasutamiseks ka Amhold AS poolt koostatud linnahalli ehitustehnilise seisukorra hinnang 2004. aasta jaanuarist, ETUIBetonTEST poolt koostatud raudbetoonkonstruktsioonide eelhinnang 1997. aastast, Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste uuringute tulemused 2002. ja 2003. aastast ja Raine Karpi rekonstrueerimiskavand koos seletuskirjaga ning hoone kontserdisaali osa ehituslikud joonised.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing