Kauplejad soovitavad kulda osta

Alvar Jõgeva 04. mai 2004, 00:00

Kulla hind võib tõusta sellel nädalal ning lõpetada 5 nädalase languse. Peamine põhjus selleks on USA keskpank, kes võib jätta intressimäärad muutmata. See tõstaks kulla hinda, kuid langetaks dollarit.

Enamik finantsturgude spetsialiste soovitavad kulda osta. Kulla kukkumine aprillis oli 19 aasta rängim, kuna kardeti, et USA keskpank tõstab intressimäärasid juba augustis. Kollane metall saavutas viie kuu põhja eelmisel nädalal, kartuses, et nõudlus Hiinas väheneb. Turgudel arvatakse, et USA keskpank ei tee midagi, et mitte lüüa majandust. Teiseks on tulemas presidendivalimised ja enne Bushi võimaliku tagasivalimist ei soovita otsust vastu võtta.

Kullale on ideaalne, kui dollar nõrgeneb ja intressid püsivad madalal. Kollast metalli ohustab aga Hiina seisukoht, et majandus kasvab liiga kiires tempos ja tuleb vastu võtta meetmeid buumi piiramiseks.

Uudisteagentuur Bloombergi poolt küsitletud 83 majandusspetsialisti oli arvamusel, et USA keskpank jätab täna toimuval istungid intressimäärad muutmata, 1 protsendi tasemele.

Paljude turuosaliste sõnul on kulda hea osta, kui metall tõuseb üle 388 dollari. Teine ostukoht on kauplejate sõnul 376 dollarit untsist. Kulla langusele mängijad ehk lühikeseks müüjad võivad jääda ilma heast võimalusest sulgeda oma positsioonid kasumiga. Edaspidi tuleb võibolla oma lühikese positsiooni katmise eest rohkem raha välja käia.

Mõne analüütiku arvates võib kuld isegi siis kerkida, kui USA keskpank tõstab intresse. Ka inflatsiooni tingimustes võib kuld hästi esineda.

Kulla ostusoovituste arv on kauplejate hulgas sellel nädalal kasvanud 79 protsendini Eile õhtul kella 16.20 paiku kauples kuld 386,40 dollari tasemel untsist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing