Dollar võib kukkuda 12,5 kroonini

Alvar Jõgeva 05. mai 2004, 00:00

Euro kurss tõusis dollari vastu peale uudist, et Prantsuse tarbijausaldus paranes. Antud näitaja on kasvanud juba kolmel kuul järjest sellel aastal. See vähendab võimalust, et Euroopa Keskpank kärbib intressimäärasid lähikuudel.

Investorid enam ei panusta enam euro langusele, põhjuseks et Euroopa Keskpank kärbib intresse, kombineerituna USA keskpanga intressitõusuga järgmises kvartalis. ?Euroopa majandusel on natuke rohkem energiat, kui turg oli oodanud,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Stephen Jen Morgan Stanley`st. Ta lisas, et euro võib rallida kuni 1,25 dollari tasemeni dollari vastu. See teeks dollari kursiks Eesti kroonides 12,50 krooni.

Dollari langemine võib olla piiratud, kuna eile hilisõhtul toimunud USA keskpanga istungil võidi tõsta intressimäärasid, mis on praegu 45-aasta madalaimal tasemel ehk ühel protsendil. Euroopa Keskpanga keskne intressimäär on aga 2 protsendi tasemel.

USA keskpanga ametnike, Preston Martin ja Robert Helleri sõnul võidakse intresse tõsta juba järgmisel kuul. Keskpank on andnud signaali, et intressid püsivad madalad niikaua, kuni majandus genereerib inflatsiooni tingimustes rohkem töökohti.

Analüütikud arvavad, et USA majandus kasvab II kvartalis aastasel baasil 4,5 protsenti, mis on kõrgem ootus.

Uuringu kohaselt arvavad turuosalised, et USA keskpank mainib oma aruandes, sõna ?kannatlik,? kirjeldades, kui kaua suudavad nad intresse ühe protsendi tasemel hoida. Keskpank on seda sõna kasutanud alates jaanuarist.

Septembri kolmekuulised intressifutuuri hinnad ennustavad, et Euroopa Keskpank ei lõika intresse. Ka parenenud Prantsusmaa tarbijausaldus ennustab, et keskpank ei kärbi intresse lähiajal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing