Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Külapoed piiravad taara vastuvõttu

07. mai 2004, 08:00

Uue pakendiseaduse järgi peab taarat vastu võtma müügikohas või selle lähedal paiknevas kogumispunktis.

Nende puudumisel on kauplusel kohustus vastu võtta vaid sama palju ja sama liiki taarat, kui kauplus ise müüb. Väikse maapoe pidaja sõnul võib üks külamees tuua korraga terve kuu taarakoguse, ja siis tuleb teised taaratoojad ukse taha jätta või linna saata, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Vabandage, mul on kõik kastid täis. Tulge nädala pärast, siis kui taara on ära viidud. Kas nii hakkavad müüjad taara toojatele tulevikus ütlema?? küsis kolme külapoe pidaja Alar Kasmann ja lisas, et ?selle seaduse tõttu paneme varsti kõik maapoed kinni?.

Seadust sõna-sõnalt võttes ei saa Kasmanni sõnul ükski maapood edasi tegutseda, sest kauplus ei tohi plasttaarat leivaga samas ruumis vastu võtta. Eraldi ruumi ehitamiseks väiksel poel raha ei pole.

Tervisekaitsega on neil sellepärast kogu aeg palju muret ja pea kohal ripub pidevalt 50 000-kroonise trahvi hirm.

Kuna Saku õlletehas viib ära vaid toodud koguse taarat, tõstab Kasmann korra nädalas ?liigse? taara oma autosse ja sõidutab tehasesse. Ta ei tea, kuidas toimub tasustamine siis, kui taara kohta hakkab kehtima tagatisraha.

?Poed peavad selle probleemi ise lahendama, ega ministeerium seda ei lahenda. Kui poed müüvad, on neil taarakastid ja alused alles ning kasutagu neid tühja taara vastuvõtmiseks,? ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna nõunik Helle Haljak. Ta lisas, et seaduse järgi peavad poed vastu võtma samas nomenklatuuris ja koguses taarat, kui nad müüvad.

Samas möönis Haljak, et suvel võib taaraküllus tõesti probleemiks kujuneda Tallinna ümbruse väikepoodides, kui pealinnast tulnud seltskond toob kaasa suurema koguse juua ja tahab kohapeal taara ära anda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing