Teadlikkus eesmärkide seadmisel on kasvanud

Elina Kirt 10. mai 2004, 00:00

Viimastel aastatel on ürituste tellimisel oluliselt kasvanud teadlikkus eesmärkide seadmisel.

Alustada tasuks alati küsimusest iseendale: aga miks just üritus? Kas ürituse korraldamine on parim lahendus soovitud tulemuse saavutamiseks? Kus asub sihtrühm, keda tahetakse mõjutada? Millises situatsioonis langetab sihtrühm vajalikke otsuseid?

On tulnud ette olukordi, kus kliendi ülesandepüstitust analüüsides oleme välja pakkunud hoopis mingi muu lahenduse, mis tingimata ei eelda rahvahulga kokku kutsumist kindlas kohas ja kindlal ajal. Iga sõnumi edastamiseks tuleb valida õige kanal, mis integreerub firma ülejäänud turunduskommunikatsiooniga.

Ürituse puhul on tegemist situatsiooniga, kus on n-ö radar maas: sihtrühm ei taju ennast viibivat traditsiooniliste turundusvahendite mõjupiirkonnas ja on seetõttu kergemini mõjutatav. Et üritusel on ühe kontakti hind on reklaamikampaaniaga võrreldes kordades suurem, omandab äärmiselt suure tähtsuse külalisi vastu võtva kollektiivi ettevalmistus. Kas kõik ikka saavad aru, et mitme tunni jooksul viibivad samas ruumis firma jaoks olulised võtmeisikud?

Ürituse kui turunduskanali teevad ainulaadseks vahetu kontakt, suhted inimeste vahel, emotsioonid ja seiklus. Kui meil õnnestub kas või hetkeks inimesi nende tavapärasest elust välja raputada, oleme täitnud oma missiooni.

Meelelahutus tervikuna on tõusev trend. Nii näeb üha rohkem ettevõtteid üritusturunduses kasvavat potentsiaali oma eesmärkide saavutamiseks.

Oluliselt on vabanenud hoiakud üldlevinud kaanonite suhtes. Stiilipeod on taas populaarsust kogumas, tuues vahepeal juba lausa kohustuslikena tundunud lipsustatud ja punases veinis ujuvatele suhtekorraldusüritustele mõnusat vaheldust.

Möödunud aasta lõpul TNS Emori poolt Adex Top 500 reklaamija hulgas tehtud uuring näitas, et käesolevaks aastaks prognoositakse below-the-line turundusvõtete ? nende hulka kuulub kahtlemata ka üritusturundus ? kasvuks keskmiselt 15 protsenti! Samast uuringust selgub samuti, et kasvanud on soov kaasata selliseks tegevuseks spetsiaalseid firmasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing