Kasulikud lingid

ÄP 11. mai 2004, 00:00

Maksu- ja tolliameti vanalt kodulehelt leiab Euroopa Liidu alajaotusest viite tollideklaratsioonide täitmise juhendile.

Lingi alt avaneb Riigi Teataja koduleht, kus kirjas täiendavad juhised kirjaliku tollideklaratsiooni täitmiseks, esitamiseks ja aktsepteerimiseks ning lihtsustatud tollideklaratsiooni esitamiseks.

Info on eestikeelne ja ligipääs kõigile tasuta.

Rahandusministeerium korraldas tänavu kevadel Euroopa Liiduga kaasnevate muudatuste selgitamiseks seminare Eesti erinevais paigus. Seminaril käsitletud tolli- ja maksuteemad ning ettekanded leiab rahandusministeeriumi kodulehelt ELiga kaasnevate muudatuste alt. Ettekanded on Powerpointi formaadis ja arvutisse alla laetavad. Alla laadimine ja materjalide kasutamine on kõigile tasuta.

Tollivaldkonda puudutavat teavet leiab ka Euroopa infoportaalist, kus eestikeelsed viited juhatavad huvilise õige kohani. Nii leiab lehelt viiteid tollialastele lehekülgedele, maksustamist puudutavat infot, tollikontrolli ja tolliformaalsusi peale ELi laienemist kirjeldavatele lehekülgedele.

Viited linkidele on eesti, sisu peamiselt inglise või prantsuse keeles. Ligipääs on kõigile tasuta.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kodulehelt saab ülevaate Euroopa Liiduga ühinemisega kaasnevatest muudatustest aktsiisikaupade administreerimises ning maksustamises. Suurimad muutused ootavad ees tolliga seonduvat, Eestis hakkab kehtima ELi tollikoodeks ning Euroopa Komisjoni otsekohalduvad määrused. Ka nendest leiab lehelt kokkuvõtte. Lisaks leiab lehelt kasulikke viiteid erinevatele valdkonda puudutavatele lehekülgedele.

Eesti välisministeeriumi kodulehe avaküljelt leiab viite uuendatud reisinõuetele. 1. maist on Euroopa Liidu kodanikele liikmesriikide vahel reisimine lihtsustatud. Lugemiseks on seal ELi kodanike ID-kaardiga Eestisse reisimisest ja ID-kaardiga reisimisest ELis, riigid, kuhu Eesti kodanikel on õigus siseneda ilma viisata ja reisimiseks vajalikud ABC-teadmised.

Bi-Info koduleht on saanud uue disaini ja sisu. Nii leiab sealt viited toimuvatele seminaridele nii siin kui ka piiri taga, seadusemuudatust käsitlevad konverentsid ja logistikafirmade andmebaasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing