Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: Tallinna Kaubamajalt aasta parim käive

12. mai 2004, 15:20

Tallinna Kaubamaja aktsia näitas täna väga kõva 4,4 miljoni kroonini ulatunud päevakäivet, millisarnast pole nähtud pärast möödunud aasta juunikuud.

Väärtpaber langes küll vaid 0,7% (sulgus 106,40 kroonil), kuid hinnanoteeringute kiire allatulek rääkis selgest müügihuvist.

Kaubanduskontserni aktsia on olnud käimasoleval aastal Tallinna börsi üks parimaid ning kasumivõtt tundub igati loogiline. Veidi enam kui neli kuud kestnud aasta on lisanud aktsiahinnale ligi 46%.

Väärtpaberi kiiret hinda on toetanud tugevad 2003. aasta neljanda kvartali kui ka selle aasta esimese kvartali tulemused, mil firma on investoritele näidanud kiiret kasumikasvu ja müügipinna tõusu ületavaid käibenumbreid. Lisaks on perioodi jäänud ka Viru Keskuse avamine ja Tartu Kaubamaja laienemisplaanide täpsem tutvustamine.
Just viimase tõttu võibki Tallinna Kaubamaja tulevikus huvitamaks ja ehk ka riskantsemaks börsiettevõtteks muutuda.

Neelab ju järgmise aasta sügisel rajatav Tartu Kaubamaja kaubanduskontsernilt kokku 300 miljonit krooni. Arvestades, et Tallinna Kaubamaja maa ja ehituste jääkmaksumus ulatus märtsi lõpus 453 miljoni kroonini on tegemist märkimisväärse summaga.
Suurte laienemisplaanidega kaubanduskontsern jättis sel aastal ka investorid dividendideks ilma. Selle asemel võib firma investoritelt investeeringu rahastamiseks hoopis raha juurde tahta. Igatahes loeb nii välja ülejärgmisel nädalal toimuva aktsionäride üldkoosoleku päevakorrapunktide hulgast.
Juhul kui aktsiakapitali suurendamiseks korraldatakse aktsiaemissioon kõikidele asjast huvitatule võiks see mõjuda Tallinna Kaubamaja aktsia likviidsusele kosutavalt, tõstes vabalt kaubeldavate aktsiate hulka.

Hansapanga aktsiale tundub olevat mõjunud viimase nädala kukkumine tervistavalt. Täna liikus aktsia juba 0,7% üles, peatudes 93,88 krooni.

Eesti Telekomi aktsia jätkas kolmandat päeva allatiksumist. Väärtpaber sulgus juba 118,29 kroonil ehk krooni jagu allpool TeliaSonera pakkumishinda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing