PM: Kaia Jäppinen asub pealinna kassat täitma

14. mai 2004, 08:14

Tallinna abilinnapeaks kinnitatud Kaia Jäppinen lubab eelarve päästmiseks veel enne suurt suve maha müüa sadade miljonite kroonide eest linna maid ja maju.

Üheksakümnendate aastate esimesel poolel saatis Jäppinen nõunikuametit pidades ustava varjuna Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart, kuni kurikuulus lindiskandaal nende teed lahku viis, kirjutab Postimees.

Nüüd on vahepeal aastaid Ühispangas töötanud Jäppinen taas oma kunagise parteijuhist ülemuse kõrval, et aidata tal välja rabelda eelarveaugust, mille ähvardab tekitada äpardunud linnavara müük.

?Ma ei taha anda hinnangut oma eelkäija tegemiste ja tegematajätmiste kohta, aga ma usun küll, et juba vähemalt suve alguseks suudame müüa mõnesaja miljoni eest kinnisvara,? ütles Jäppinen. ?Senisel müügi venimisel on minu arvates mitmeid põhjusi alates valest hinnast ja lõpetades müügiprotseduuriga. Kinnisvara müük nõuab ka pidevat tegelemist, mitte ainult vara müüki panekut.?

Jäppineni sõnul ei pea ta selle mõnesaja miljoni puhul silmas linnahalli müüki.

Jäppinen ütles, et ei pea õigeks planeerida linnavara müüki eelarve tuluallikaks, aga seda on Tallinnas tehtud juba kümme aastat. Jäppineni sõnul on senised müügiprognoosid olnud ka ebareaalsed.

?Tallinn ei peaks oma vara eelarve katteks nii pingsalt müüma, kui me saaksime riigieelarvest raha, mida teised omavalitsused saavad,? ütles Jäppinen.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing