Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ekspordi tolliformaalsuste lõpetamine üleminekumeetmetega

ÄP 18. mai 2004, 00:00

Kui eelnimetatud juhul väljub eksport siiski kolmandasse riiki laienenud Euroopa Liidu mõistes, siis deklaratsiooni ei annulleerita ning see kehtib endisel kujul järgmise erisusega.

Kui Euroopa Liidu välisesse ehk kolmandasse riiki väljuva ekspordi väljumistolliasutus asub Eestis, siis lõpetatakse enne 1. maid aktsepteeritud deklaratsioon vanas ASYCUDA süsteemis, endisel viisil.

Kui kaup väljub Euroopa Liidu teise liikmesriigi kaudu, jäetakse arvutisüsteemis formaalsused lõpetamata ning tegeliku väljumistolliasutuse kinnituse saab deklaratsioonile siis juba 2454/93 Art. 793. lähtuvalt paberil.

ASYCUDA versioonis 1.18, pärast 1. maid aktsepteeritud ekspordideklaratsioonid jäävad arvutisüsteemis lõpetamata.

Selliste deklaratsioonide tolliformaalsuste lõpetamine teostatakse ainult paberkandjal.

Maksu- ja tolliamet juhib ettevõtjate tähelepanu, et ei kasutataks kaupade transiidi vormistamisel tolliprotseduuri T2 ehk ühenduse sisest transiiti, mis on ette nähtud ühenduse tollistaatusega kaubale läbi ?veitsi, Norra ja Islandi Euroopa Liidu liikmesriiki.

Üleminekumeetmete kohaselt kaubad, mis on sisse tulnud enne tänavu 1. maid protseduuriga IM 5 ning viiakse Euroopa Liidu liikmesriiki transiidi protseduuriga, tuleb rakendada ühenduse välistransiidi protseduuri T1.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

  • Loe lisaks: Kaubavedu puudutavad üleminekumeetmed leiab Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing