Grindeks alustas grupi liitmisega, Eestis loodi tütarfirma

18. mai 2004, 12:46

Läti ühinemise tõttu Euroopa Liiduga algatab Grindeks eesmärgipärase laienemise, et luua esimene farmaatsiagrupp Balti riikides.

Ettevõtte pikaajaline strateegia näeb ette ettevõtete liitmise ja nende varade ühendamise grupiga. See lubab kõige tulusamalt optimeerida kulusid ja arengusse tehtavaid investeeringuid, teatas Läti ravimitootja Riia börsile.

Lainemisplaanide tõttu registreeris Grindeks Eestis tütarfirma, mille peamiseks ülesandeks on Grindeksi ja Tallinna Farmaatsiatehase toodete turustus ja müük kui ka nende registreerimist Eestis.

Lisaks sõlmis Läti ravimifirma kaks koostöölepingut. 14. mail sõlmis Grindeks eellepingu 100 protsendi Läti ravimifirma Kalceks aktsiate ostuks ning kaks päeva varem tehti koostööleping Poola farmaatsiafirmaga Jelfa, millega tulemusena läheb osa süstalde tootmist Poola.

Grindeksi juhatuse esimees Valdis Jakobson sõnul püüdleb Grindeks Euroopa Liidus liita grupi ettevõtteid võimalikult parimasse struktuuri, järgides maailma trende ja praktikat. Ainult tänu sellele tõstame me tunnustust Lätis toodetud farmaatsiatoodete vastu.?

Grindeksi osalus oli möödunud kuu lõpus Tallinna Farmaatsiatehases 93,46 protsenti.

Grindeksi aktsia maksis kell 12:15 Riia börsil 1,30 latti ehk samapalju kui eile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing