Akvaarium elavdab bürood ja maandab kiire elurütmiga töötajate stressi

Kristo Mäe 19. mai 2004, 00:00

Kuigi mereakvaariumide juurde kuulub enam tehnikat, mistõttu on nad kallimad, saab Akvaariumistuudio OÜ hooldaja Anton Belokobõtovi sõnul meres elavate kirevamate kalade tõttu kenama tulemuse.

Valmisakvaariume on saada pea igas mõõdus, 3-liitrisest kuni 900-liitriseni. Kiviranna sõnul pannakse büroodesse tavaliselt 200-liitrised ja suuremad akvaariumid. ?Ruumi ja akvaariumi suhet on raske täpselt öelda, võib panna lauanurgale ümmarguse akvaariumi või seina äärde suure akvaariumi,? ütleb Kivirand.

Akvaariumi peab paigutama nii, et see ei saaks otsest päikesevalgust, sest muidu võivad tekkida vetikad. Ka ei tasu panna akvaariumi suitsunurka või välisukse kõrvale. ?Kui jääb väga käidavasse kohta, ei sobi liiga arglikud kalad,? nentis Kivirand. Ta hoiatab aga akvaariumisse liiga paljude elanike panemise eest, sest sel juhul tekib vette palju jääkaineid ja vesi reostub kiiresti.

Väikese valmisakvaariumi võib kätte saada juba saja krooniga, kuid kallimate hinnad ulatuvad paarikümne tuhande kroonini. Näiteks 26 000 krooni eest saab endale soetada 500-liitrise mereakvaariumi.

Koju või büroosse sobiva akvaariumi võib ka tellida, kuid Belokobõtovi sõnul on sellel mõtet vaid suuremate akvaariumide puhul, sest väiksemate ehitamine läheb valmisakvaariumidest kallimaks.

Tellimusena tehtud akvaariumi hind sõltub põhiliselt akvaariumi kõrgusest. Mida kõrgem, seda paksemat klaasi tuleb akvaariumi ehitamisel kasutada ja seda rohkem see maksma läheb. Poole meetri kõrgune ja 200-liitrine akvaarium maksab 1900 krooni.

Olenevalt akvaariumist võib osta juurde ka tehnikat, näiteks filter, soojendi ja lambid.

Akvaariumi täitmine kalade ja taimestikuga on väga individuaalne. Kiviranna sõnul peaks 160-liitrise akvaariumi koos vajaliku tehnika, taimede ja kaladega kätte saama umbes 4000 krooniga.

Akvaariumi hooldamise sagedus sõltub akvaariumi tüübist. Mageveeakvaariumi hooldatakse tavaliselt korra nädalas, mereakvaariumi tuleb hooldada veelgi sagedamini. Belokobõtovi sõnul saab akvaariumile paigaldada ka 1500 krooni maksva süsteemi, mis vett pidevalt vahetab, ja seega tahab akvaarium vähem hoolt.

Puhastusteenuse tellimisel on hooldustasu sõltuvalt akvaariumist erinev, kuid Kiviranna sõnul ei ületa see tuhandet krooni kuus. Tavaline puhastustööde tunnihind on 150 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing