Fondijuhtide pessimism euro suhtes väheneb

Romet Kreek 19. mai 2004, 00:00

Regulaarselt fondijuhtide küsitlusi läbiviiv USA investeerimispank Merril Lynch leidis viimasest küsitlusest, et juba teist kuud järjest kahaneb fondijuhtide arv, kes peavad eurot ülehinnatuks.

Mais küsitletud 280 fondijuhist 22 protsenti leidis, et euro on ülehinnatud. Aprillis oli seda meelt 32 protsenti küsitletutest. Veel veebruaris pidas eurot ülehinnatuks 42 protsenti küsitletutest. Juba kümnendat kuud järjest peavad küsitletavad jeeni rohkem alahinnatuks kui ülehinnatuks.

Kõige suuremaks murelapseks on fondijuhtidele inflatsioon. Tervelt 86 protsenti fondijuhtidest usub, et aasta pärast on toidu- ja kütusehindu mittearvestav inflatsioon praegusest kõrgem. Praeguse 10aastaste USA valitsuse võlakirjade tootluse juures tähendaks see seda, et USAs oodatakse 2,6protsendisest inflatsioonist suuremat hinnatõusu. 56 protsenti küsitletutest leidis, et keskpankade viljeletav rahapoliitika on liiga lõtv. Kaks kolmandikku investoritest arvas, et Fed tõstab kolme kuu jooksul intressi, samas kui 90 protsenti oli veendunud, et rahapoliitikat karmistatakse kuue kuu jooksul.

Fondijuhtide riskijanu on vähenenud. Fondijuhtide poolt nõutav aktsiate riskipreemia on järsult tõusnud? 3,7 protsendilt 3,9-le.

Kõige ootamatum on panga teatel raha osakaalu kasv portfellides. Kui aprillis plaanis üheksa protsenti fondijuhte hoida fondides analoogset tüüpi fondidest enam raha, siis maikuuks oli raha eelistajate osa kasvanud 27 protsendile. Samal ajal kasvas fondide raha osakaal portfellis 3,8 protsendilt 4,5 protsendile. Ka fondidesse sissevoolav raha on hakanud kokku kuivama.

Fondijuhid usuvad, et aktsiad on õiglaselt hinnatud. 79 protsenti küsitletutest leidis, et võlakirjade tootlused on aasta pärast kõrgemad, kui need on praegu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing