Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Paljud Soome väikefirmad kolivad Eestisse

19. mai 2004, 07:54

Viimase poole aasta jooksul on tunduvalt kasvanud Soome väikefirmade hulk, kes kasutavad ära Eesti soodsat maksusüsteemi ning registreerivad ettevõtte meil.

Eestis asuva advokaadibüroo Sorainen Law Offices OÜ juhi Aku Soraineni sõnul on viimasel ajal suurenenud nende Soome ettevõtete hulk, kes on Eestisse juba laienenud või kes tunnevad selle vastu huvi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Viimastel aastatel on Eestisse tasapisi laienenud enamik Soome suurfirmadest. Sel aastal on ka väikesed ja keskmised ettevõtted oma aktiivsust üles näidanud,? märkis Sorainen.

Huvi suurenemise taga võib olla asjaolu, et Soome ettevõtetele tundub Eesti turule tulek üha kergem ? näiteks on siinne ärikultuur enam-vähem välja kujunenud. ?Kindlasti aitab sellele kaasa ka Eesti saamine Euroopa Liidu liikmeks,? lisas Sorainen.

Ärikonsultatsioonidega tegeleva Altius Consulti esindaja Meelis Härms ütles, et viimasel ajal on väiksemate Soome ettevõtete huvi Eestis ettevõte registreerida hinnanguliselt kolm korda kasvanud ning seda viimase poole aasta jooksul. Ta lisas, et kui varem aitas Altius Consult ühes kuus luua soomlastel Eestisse umbes viis ettevõtet, siis nüüd on see tempo tõusnud 15?20 firmani kuus.

?Päris suur huvi on,? tõdes Härms, kelle sõnul oli tõsiseks tõukeks töötajate vaba liikumise piiramine Soome poolt. Samas ei piiratud teenuste vaba liikumist, mistõttu kasutavad mitmed Soome firmad võimalust rajada Eestisse ettevõte, kasutada siinset tööjõudu ning maksta siin makse, kuid osutada teenust Soomes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing