Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Google aktsiaemissioon tuleb eriline

19. mai 2004, 13:17

Interneti otsingumootori Google aktsiate avalik emissioon (IPO) tõotab tulla mitmes mõttes eriline.

Olemaks innovaatiline lõhub Google vana traditsiooni ning korraldab Hollandi oksjoniks nimetatud aktsiaemissiooni, mis tähendab et nii väikeinvestoritel kui ka suurte finantsinstitutsioonidel on emissioonile võrdväärne ligipääs, kirjutab uudisteagentuur USA Today.com.

Kuid samas tekitab Google viha oma kaht eri sorti aktsiatega, mis annab firma asutajatele (Larry Page ja Sergey Brin) ja tegevjuhile Eric Schmid aktsiatele tavaaktsiatest kümme korda suurema hääleõiguse.

?Ma ei kritiseeri Google`i motiveerimissüsteemi, kuid ma ei osta ise kunagi ega soovita ka teiste osta hääleõiguseta või limiteeritud hääleõigusega aktsiaid,? ütles The Corporate Library toimetaja Nell Minow.

Mitmed fondivalitsejad on ärritatud ka Hollandi oksjonist, kuna see võtab tõenäoliselt ära võimaluse, et Google aktsia teeb börsi avapäeval suure hinnaralli.
Aga kahesüsteemne aktsiastruktuur ? nagu see on ka firmadel Comcast, Viacom ja mitmel teisel suurel tegijal ? on ka fondivalitsejate suurim probleem.

Ehkki Google-maania on investoreid haaranud võivad erineva seeria aktsiaid veidi hoogu jahutada.

?Väikesele grupile investoritele superhääletusõiguse andmine on loomupäraselt ebaõiglane. See on peaaegu mitte-ameerikalik,? arvab Council of Institutional Investors direktori asetäitja Ann Yerger.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing