Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööandjate keskliit kritiseerib töölepingu seadust

ÄP 20. mai 2004, 00:00

?Eesti ettevõtluse struktuur on viimase kümne aastaga muutunud sarnaseks arenenud riikide omaga, kus kasvavaks sektoriks on teenindus ja turism. Teiseks trendiks on tööandjate koormiste vähendamine ja tööseadusandluse liberaliseerimine,? ütles keskliidu juhatuse liige Tarmo Kriis. ?Ka Eestil oleks tark nende suundumustega arvestada ? ei ole mõtet joosta vales suunas sõitva rongi peale ning hoida kinni möödunud sajandi industriaalsetest töösuhetest, mille poole töölepingu seaduse eelnõu kipub aga vägisi kalduma.?

Hoolimata asjaolust, et Riigikogu sotsiaalkomisjon on teise lugemise käigus vähendanud tekstis otseseid vasturääkivusi ning parandatud eelnõu struktuuri loogilisemaks, on lisandunud tööandjatele täiesti vastuvõetamatuid sätteid. Üheks tõsisemaks ohuks peab keskliit sätet, mille kohaselt on töötaja vastutus tööandja varale tekitatud kahju eest piiratud kuue kuu keskmise palga suuruse summaga. Praegu vastutab töötaja pahatahtlikult tööandja varale tekitatud kahju eest piiramatus ulatuses. ?Ettepaneku läbiminek avab tee vandaalitsemisele tööandja varaga,? ütles Kriis.

Tööandjatele on vastuvõetamatud ka töölepingute muudatuste seitsmepäevane jõustumistähtaeg, töölepingute ülepingutatud vorminõuded, kohustused töötajate diskrimineerimiskeelu järgimiseks ning töölepingute ülesütlemisel ettenähtud informeerimistähtajad ja hüvitised.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing