Tartu volikogu komisjonid ei toeta deklaratiivseid alkoholimüügi keeldusid

20. mai 2004, 17:20

Tartu volikogu komisjonid ei toeta Tatrus alkoholimüügi keelustamist 1. juunil ja 1. septembril.

Volikogu laste- ja noorsookomisjonis, haridus- ja kultuurikomisjonis ning õigus- ja korrakaitsekomisjonis jäi kõlama seisukoht, et uute deklaratiivse väärtusega piirangute kehtestamise asemel tuleb jälgida olemasolevate täitmist, teatas Tartu linnavolikogu.

Isamaaliidu fraktsioon ning volikogu liikmed Enn Tarto ja Jarno Laur esitasid volikogule eelnõu alkoholimüügi keelustamiseks Tartus 1. juunil ja 1. septembril. Eelnõu aluseks on noorteühenduse Juvente vastav ettepanek, mille toetuseks on kogutud 1930 allkirja.

Juvente ettepaneku kohaselt tuleks alkoholi müümine lastekaitsepäeval ja esimesel koolipäeval keelata kõigis Tartu kaupluses, toidukohtades ja baarides. Volikogule esitatud eelnõust on toitlustus- ja majutusettevõtted siiski välja jäetud.

Komisjonide liikmete enamus leidis, et täiendavate piirangutega ei ole võimalik alkoholiga seotud probleeme lahendada. Selle asemel tuleb rohkem tähelepanu pöörata olemasolevate seaduste täitmisele ning eelkõige laste ja noorte suhtumise kujundamisele. Õigus- ja korrakaitsekomisjonis tõdeti ka, et volikogu poolt taolise alkoholimüügi peatamise otsuse õiguspärasus on kehtiva alkoholiseaduse taustal kaheldav.

Alkoholi müügi täiendavat piiramist ei toeta ka linnavalitsus. Linnasekretär Jüri Mölderi sõnul oleks müügipiirangute kehtestamine põhjendatud avaliku korra tagamise vajadusega, kuid seni pole täheldatud, et 1. juunil või 1. septembril oleks Tartu linnas olnud avaliku korraga probleeme.

Volikogu langetab lõppotsuse 1. juunil ja 1. septembril alkoholi müügi keelamise osas 27. mai istungil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing