Kuusakoski-EMEX kogus kampaania käigus 70 tonni jäätmeid

21. mai 2004, 08:49

Kuuajalise heakorrakampaania käigus kogus Kuusakoski-EMEX Tallinna linnaosadest 70 tonni jäätmeid, teatas ettevõte.

Tallinna elanikud kandsid heakorrakuul varumispunktidesse kokku 10 tonni olmeelektroonikat, 42 tonni olmemetalli ning 17 tonni tavajäätmeid. Kõige aktiivsemalt osalesid heakorrakampaanias Nõmme ja Kristiine linnaosade elanikud.

Kuusakoski-EMEXi juhatuse esimees Ilmar Jõgi sõnas, et sellel kevadel pakuti esmakordselt linnaosade elanikele võimalust vananenud kodutehnika äraandmiseks. ?Me ei osanud prognoosida, kui aktiivselt inimesed seda võimalust kasutavad, kuid 10 tonni kokkukantud olmeelektroonikat näitab, et heakorrakuu aitas paljudel linlastel lahendada tarbetult vedeleva kodutehnika probleemi?, on Jõgi rahul. Seni on igakevadine heakorrakampaania piirdunud romusõidukite ja olmemetalli kogumisega.

Ilmar Jõgi sõnul hakkab ühiskonnas tasapisi kujunema arusaam jäätmete süsteemse kogumise ja taaskasutamise möödapääsmatusest. Kuusakoski-EMEX loodab koostöös Tallinna Linnavalitsusega välja töötada aastaringselt toimiva lahenduse probleemsete jäätmete loovutamiseks. ?Inimestel koguneb vana kodutehnikat, romuautosid, rehve ja patareisid pidevalt. On normaalne, et kodanik kasutab nendest vabanemiseks näiteks oma linnaosa jäätmejaama,? sõnas Jõgi.

Lisaks olmeelektroonika kogumiskampaaniale registreeris Kuusakoski-EMEX üle 700 tallinlase ja harjumaalase soovi autovrakkide ja olmemetalli tasuta äraveoks.

Tänavust koduelektroonika kogumiskampaaniat toetas Samsung Electronics.

Lisaks metalli- ja autovraki ning elektroonikakäitlusele teeb Kuusakoski-EMEX metallkonstruktsioonide demontaa?i, käitleb fotokemikaali-, elektroonika-, aku- ja metallpakendit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing