Maksuamet esitas eile TV1 eksjuhtidele kriminaalsüüdistuse

Liis Kängsepp 25. mai 2004, 00:00

Maksu- ja tolliamet esitas TV1 endistele juhatuse liikmetele Rait Killandile, Vallo Toometile ja Raul Rebasele, samuti kahele raamatupidajale kriminaalsüüdistuse seoses ümbrikupalkade maksmisega.

Süüdistus ei tulene riigile otsese kahju tekitamisest, vaid maksuhaldurile teabe, deklaratsiooni ja dokumentide esitamata jätmise või süüteole kaasaaitamise eest.

Maksuameti uurimisaluseks summaks on ligi 8,5 miljoni krooni, samas tasus TV1 2000. aastal maksuameti ettekirjutuse summa koos kõigi maksudega ehk 12 miljonit krooni.

Telekanali juhatuse esimehena töötanud Vallo Toomet ei nõustunud eile teemat kommenteerima ega osanud ka öelda, kes süüdistatavatest oleks nõus asja ajakirjandusega arutama. ?Ma ei vasta sel teemal ühelegi küsimusele,? sõnas Toomet. Küsimusele, kas ta maksis ümbrikupalka, vastas Toomet eitavalt.

Raul Rebane ütles, et ei saa sel teemal kommentaari anda, samuti pole tal enda sõnul aimugi, millal asi võiks lahenduse leida.

Killandit ei õnnestunud eile tabada.

Maksu- ja tolliameti andmetel on jõutud eeluurimise viimasesse järku, millesse jääb süüdistatavatele materjalide tutvustamine ja süüdistuskokkuvõtte koostamine.

Rait Killandi juhib pärast TV1 lahkumist kaabeltelekanalit CiTV, Raul Rebane on sõltumatu meediaanalüütik, Vallo Toomet töötab Eesti Päevalehe majandustoimetuse juhina.

Uurimine käsitles ümbrikupalkade maksmist 1998. aasta augustist kuni 1999. aasta detsembrini, mil telekanali omanik oli Ühispank. 2000. aastast läks telekanal Poola firma Polsat omandusse.

2002. aasta sügisel esitati süüdistus maksude tasumisest kõrvalehoidmises ja riigile kahju tekitamises ka TV1 kunagisele juhile ja omanikule Oleg Sõnajalale.

Süüdistus aegus samal ajal, kui see maksuametisse jõudis.

TV1 pankrot kuulutati välja 2002. aasta alguses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing