EPL: Hansa Liising jättis küla pimedusse

25. mai 2004, 08:01

Altmetsa küla arendaja Hansa Liising lülitas tänavavalgustuse välja, et inimeste nurin kiirendaks tänavavalgustuse ja tee ülevõtmist Viimsi valla bilanssi.

?Pärast tänavavalgustuse väljalülitamist varastati meie kahetariifselt elektrimõõtjalt kell ära. Ka mitme naabri elektrimõõtjate kallal on käidud,? ütles Altmetsas elav kahe väikse lapse ema Helly Muhk. Ta rääkis, et lisaks valgustuse puudumisele ei ole arendaja katnud tänavaid asfaldiga, nagu lepingus kirjas. Kruusateed tolmavad tema sõnul kohutavalt ja kihutavad autod on lastele ohtlikud. Ehitamata on ka ?lamavad politseinikud? ja mänguväljak, kirjutab Eesti Päevaleht.

Altmetsa elanik Tarmo Krimm kinnitas, et tänavavalgustus lülitati välja selleks, et sundida valda tänavaid ja valgustust üle võtma. Krimm on mures, sest mis saab sügisel ja talvel, kui vara pimedaks läheb.

Praegu elab Altmetsas 58 peret ja sügiseks peaks lisanduma veel 20. Külas jookseb ringi umbes 20 alla 7aastast last.

Hansapanga Gruppi kuuluva Hansa Capitali tütarfirma Balti Realiseerimiskeskus (BRC) alustas Altmetsas kinnisvara arendamist 2001. aastal.

Hansa Liisingu (HL) juristi Sven Jürgensoni sõnul tekkisid arusaamatused ja segadus sellest, et pärast BRC müüki ei olnud selge, kes mille eest Altmetsas vastutab. Alles pärast lepingute põhjalikku uurimist tekkis olukorrast selge ülevaade.

?Valgus lülitati välja, sest elanikega ei ole ühtegi lepingut, mis kohustaks BRC-l või HLil andma inimestele tasuta elektrivalgust,? ütles Jürgenson.

Viimsi valla kommunaalameti juhataja Indrek Mäeküngas ütles, et ehitusseaduse kohaselt kinnitatakse projekt, võetakse ehitusluba ja siis kasutusluba. Sellist korda jälgib ka vald.

Mäeküngas lisas, et HLi tütarfirmal puudus Altmetsa elamurajoonis teede ehitamiseks ehitusluba, tänavavalgustuse projekt ja kasutusluba. Vald ei saa vastu võtta ehitisi, mis loa puudumise tõttu on ebaseaduslikud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing