EPL: Trigon investeerib ELi järgmise liitumislaine riikidesse

25. mai 2004, 08:02

Trigon Capital avab lähinädalail aktsiafondi nimega Trigoni Teise Laine Fond, millest investeeritakse Bulgaariasse, Rumeeniasse ja Horvaatiasse.

Lähinädalail avatava fondi eeldatav maht on alguses ligi 60 miljonit krooni, põhiinvestoriteks on soomlased ja eestlased. Trigon loodab fondi mahu kiirelt poole aastaga vähemalt 4?5-kordseks kasvatada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Täna on Trigonil kaks avatud aktsiafondi: ühest investeeritakse Kesk- ja Ida-Euroopasse, teisest Baltikumi. Trigoni varahalduse juhi Kristel Kivinurm-Priisalmi hinnangul on firma suurim aktsiafondide haldur Baltikumis.

Tema sõnul on Bulgaaria, Horvaatia ja Rumeenia aktsiaturgudel väga atraktiivselt hinnatud aktsiaid, seda eriti farmaatsia-, pangandus-, turismi-, tubaka- ja telekomisektoris.

?Nende riikide majandustel on potentsiaali kasvada järgmiste aastate jooksul kiiremini nii Lääne-Euroopast kui ka Kesk- ja Ida-Euroopast. Tugeva majanduskasvu aluseks on sisemaine nõudlus, mida toetavad järjest alanevad intressimäärad ja erasektori madal laenukoormus,? ütles Kivinurm-Priisalm.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing