PM: Riik võtab luubi alla teatrite majanduselu

25. mai 2004, 08:08

Vältimaks Vanalinnastuudios toimunud majandusliku krahhi kordumist teistes teatrites, hakkab kultuuriministeerium ise auditeerima kõiki riigiteatreid.

Eilsel kodumaiste teatrite rahastamise ümarlaual teatas ministeerium, et teatrite raamatupidamise korrapärane kontroll peab välja selgitama, kuidas teatrid iga-aastast riigitoetust kasutavad, kirjutab Postimees.

Ministeeriumi teatrinõuniku Tõnu Lensmendi sõnul aitab ministeeriumi enda audit muu hulgas aru saada ka sellest, milline on teatris palgal olevate näitlejate ja külalisnäitlejate arvuline suhe. «Varem pole ministeerium seesuguste kontrollidega järjepidev olnud, nüüd soovime, et see saaks rutiinseks,» lausus Lensment.

Nii võetakse käsile kõik riigiteatrid, alustades Endlast kui esimesena oma tänavuse lavastushooaja lõpetavast teatrist.

Eesti Kontserdi ja Vanemuise teatri direktor Aivar Mäe tõdes, et niisugust auditeerimist on Eesti teatritele hädasti vaja. «Ega audiitori ülesanne pole ju üksnes karmi kontrolli teostada, vaid siiski ka nõu anda, kuidas ettevõtet tulemuslikumalt juhtida,» lausus ta.

Mäe lisas, et Eesti Kontserdis on audiitor tööl juba viis aastat. «Kord kolme aasta jooksul teatreid auditeerivast riigikontrollist ei piisa, mistõttu on see täiesti normaalne,» rääkis ta.

Eile tutvustas kultuuriminister Urmas Paet ka uut teatrite rahastamise korda, mis asendab nn pearahasüsteemi. Kui varem seoti riigitoetus teatrikülastajate hulgaga, siis nüüd on aluseks teatri kollektiivi töömaht ja koosseisu palgakulu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing