EL tagastab maksu

Miryam Vahtra 26. mai 2004, 00:00

1. mai ja Euroopa Liiduga liitumine tõi Eesti ettevõtjatele ja eelkõige transpordiga tegelevatele ettevõtjatele positiivse uudise käibemaksu tagasiküsimise vallas.

Nimelt on Saksamaa maksuamet kinnitanud, et liitumise hetkest tekib võimalus Saksamaal ostetud diislilt ka käibemaksu tagasi küsida.

Antud teema on pikemat aega aktuaalne olnud, kuivõrd juba 2000. aasta esimesel poolel andsid erinevad tagastusettevõtjad sääraseks tagastuseks lootust, hiljem on aga siiski ilmnenud Saksamaa maksuameti resoluutne seisukoht, et käibemaksu tagastamist võimaldatakse Eesti ettevõtjatele alles pärast ELiga liitumist, mis ei välistanud küll Eesti ettevõtjatel muudelt ostetud toodetelt ja teenustelt, nagu näiteks teedekaardid ja remont, käibemaksu tagasi saada.

Antud kulutused pole võrreldavad diislile tehtavate mahukate kulutustega, seetõttu peaks eelmainitud maksuameti teadaanne transpordiettevõtete juhtidele suuresti meeltmööda olema. 12. veebruaril 2004 Saksamaa maksuametilt saabunud kinnituse kohaselt laieneb vastav tagastuse võimalus arvetele, mis on väljastatud pärast 1. maid, ehk kuigi 2003. aasta arvete esitamise tähtaeg on alles 30. juuni 2004, ei laiene antud mööndus sellistele arvetele.

Positiivne on ka see, et seoses ELi astumisega väheneb miinimumnõude summa ehk kui kuni 1. maini on aasta deklaratsiooni miinimumiks 250 eurot ehk ca 4000 krooni ja kvartali deklaratsiooni miinimumiks 500 eurot ehk 7825 krooni, siis alates 1. maist on mainitud summad vastavalt 25 ja 200 eurot ehk 400 ja 3130 krooni.

Maksuametiga on täpsustatud ja seega teada ka Saksamaa maksuametile deklaratsioonide esitamise kord alates Euroopa Liiduga liitumisest.q

  • Aivar Pau, Maksu- ja tolliameti pressiesindaja:
    Käibemaksu saab tagasi taotleda kõigist Euroopa Liidu (EL) liikmesriikidest. Protsessi täpne kirjeldus on toodud iga liikmesriigi seadusandluses ning see ei tohi olla vastuolus 8. direktiiviga.

ELi nõukogu kaheksas direktiiv reguleerib ELis käibemaksu tagastamist (6. detsember 1979, kumuleeruvate käibemaksudega seotud liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta ? välismaal asuvatele maksukohustuslastele käibemaksu tagastamise kord).

Kõigil ELi liikmetel on kohustus kõnealune direktiiv viia sisse oma siseseadustesse. Eestis on see nt reguleeritud käibemaksuseaduses paragrahviga 35, mis sätestab käibemaksu tagastamise teiste riikide käibemaksukohustuslastele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing