Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Logistikafirma kvaliteedisüsteem annab kliendile kindlustunde

Mait Marran 26. mai 2004, 00:00

Kvaliteet ongi oma olemuselt antud lubadustest kinnipidamine.

Stabiilselt kõrge kvaliteet tähendab seda, et antud lubadusi täidetakse pidevalt ja korrektselt.

Kuidas siis klient saab olla kindel, et logistikapartner oma teenuse kvaliteedile ehk antud lubaduste täitmisele tähelepanu pöörab, seda mõõdab ja mõjutab oma tegevusega soovitud suunas?

Esmalt tuleks välja selgitada, kas logistikapartneril on olemas kvaliteedisüsteem või mitte. Süsteemi olemasolu korral saab juba täpsemalt tutvuda süsteemi sisuga.

Milline peaks olema kvaliteedisüsteem logistikaettevõttes? Tasub meeles pidada, et kvaliteedisüsteemi olemasolu ainukeseks tõendiks ei pruugi olla ISO või mõni muu kvaliteedisertifikaat. Sertifikaadist olulisem on pigem tehtavate tegevuste sisu kui vorm. Kindlasti on olemas ka (logistika)ettevõtteid, kellel on küll ISO sertifikaat, kuid süsteemi tunnuseks on ainult kvaliteedikaustade olemasolu riiulil.

Kvaliteedisüsteemi võib võrrelda püramiidina, mis on suunatud kliendi vajaduste rahuldamisele ja mille alustalaks on kvaliteedile suunatud hoiakud ettevõttes. Hoiakute tõestuseks on näiteks logistikapartneri kirjalikult fikseeritud ja igapäevatöös jälgitavad visioon, missioon ning põhiväärtused.

Hoiakute tasemele järgneb firma üldiste kvaliteedieesmärkide tase, kus on täpsemalt seletatud logistikapartneri üldeesmärgid kvaliteedi alal ja peamised mõõdikud eesmärgi saavutamise jälgimiseks.

Näiteks Balti Logistika üldeesmärkideks on:
- äriteeninduse kõrge kvaliteet;
- hoolivad suhted klientide, partnerite ja töötajatega;
- professionaalne meeskond.

Äriteeninduse kvaliteedi määratlemisel tuleks lahti mõtestada, mida mõistab klient kvaliteedi all, millistest osadest kvaliteet koosneb ja millisel kvaliteeditasemel võiksid need osad ettevõttes olla.

Lähtuvalt kliendi vajadustest annab logistikaettevõte kliendile mitmeid lubadusi, mille täitmist ta jälgib ja mõjutab. Enamik ülaltoodud kvaliteedinäitajatest läheb just selle punkti alla.

Samas on vaja aga peale ettevõttesiseste tegevuste jälgimise jälgida ka ettevõtteväliseid, peamiselt koostööpartnerite tegevusi, millest sõltub kliendile antud lubadustest kinnipidamine. q

  • Janek Popell, Cargo Handlingi juhataja:

AS Cargo Handling omab ISO 9001 standardile vastavat kvaliteedisertifikaati 1998. aastast. Mullu sügisel läbisime järjekordse korralise auditi, saades uuele ISO 9001:2000 standarditele vastava kvaliteeditunnistuse.

Süsteemi lõime põhjusel, et olemasolevatele ja ka tulevastele klientidele tõestada oma usaldusväärsust ja professionaalsust. Samuti annab süsteem võimaluse suurendada töötajate ja klientide rahulolu.

Iga ettevõte määrab endale kvaliteediparameetrid ja kvaliteeditasemed ning jälgib jooksvalt parameetrite dünaamikat. Lähtuvalt dünaamikast võtab ettevõte vastu otsuseid.

Süsteemi loomine algab tegevuste kirjeldamisest ja vastavusse viimisest standardi üldnõuetega. Protsess otsusest taotleda kvaliteedisertifikaat kuni eduka sertifitseerimiseni vältab ligikaudu aasta.

ISO kvaliteedistandardi põhimõte on lihtne ? pane kirja, mida sa teed, ja taga ning tõesta, et sa nii teed. Põhimõttelisteks ümberkorraldusteks vajadus puudub.

Süsteemi loomine, rakendamine ja standardiga vastavusse viimine nõuab täiendavat inimressurssi ja esmasel sertifitseerimisel ka kindlasti ettevõtteväliste konsultantide abi. Hiljem võib teha otsuse, kas võtta tööle eraldi kvaliteedijuht või mitte.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing