Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Farmaatsiatehas sai 250 000 krooni trahvi

Annika Matson 26. mai 2004, 11:16

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon trahvis Tallinna Farmaatsiatehast teabe avaldamata jätmise eest 250 000 krooniga.

Eelmise aasta 10. novembril toimus Tallinna Farmaatsiatehase AS-i erakorraline üldkoosolek, kus ettevõtte enamusaktsionäri AS Grindeks juhatuse esimees Valdis Jakobsons, ühtlasi ka Farmaatsiatehase nõukogu esimees, teatas, et AS Grindeks võtab lähiajal vastu otsuse välja osta Farmaatsiatehase väikeaktsionäridele kuuluvad aktsiad. Nimetatud teabe avalikustas Farmaatsiatehas ka järgneval päeval börsiteates.

Börsi juhatus oli seisukohal, et nimetatud börsiteates avalikustatud informatsioon viitas üheselt reglemendi osa 'Järelevalve' punktis 3.5.4.5 sätestatud emitendi väärtpaberite lõpetamise menetluse alustamise võimalikkusele järgneva 6 kuu jooksul. Seetõttu otsustas Börsi juhatus 11. novembril 2003. a. täiendada Farmaatsiatehase aktsiale lisatud vaatlusmärke aluseid.

Börsi tehtud järelepärimistele vastuseks pakkumise viibimise kohta on Farmaatsiatehase nõukogu liige Valdis Jakobsons (Grindeksi juhatuse esimees), andnud vastukäivaid selgitusi ning muuhulgas ka teatanud, et käesoleval hetkel ei kavatse Grindeks Farmaatsiatehase väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumist teha.

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon on seisukohal, et Farmaatsiatehas oleks pidanud avalikustama teabe ülevõtmispakkumise mittetoimumisest viivitamatult peale sellest teadasaamist. Teadasaamisena tuleb tõlgendada ka seda, kui emitendi nõukogu mõni liige sai teada ülevõtmispakkumise mittetoimumisest.

Seega ei ole Farmaatsiatehas täitnud info hindamise ja avalikustamise kohustust nõuetekohaselt.
Farmaatsiatehas on rikkunud NE sätestatud kohustusi, mis kohustavad emitenti avalikustama kõik olulised emitenti puudutavad asjaolud, mis võivad mõjutada väärtpaberite hinda. Nimetatud info tuleb käesoleval juhul kõiki asjaolusid arvesse võttes hinnata äärmisel oluliseks.

Komisjoni hinnangul puuduvad objektiivsed asjaolud, mis oleksid takistanud Farmaatsiatehasel oma kohustuste nõuetekohast ja õigeaegset täitmist erakorralisel üldkoosolekul käsitletud küsimusi puudutavate materjalide avalikustamisel.

Lähtudes eeltoodust otsustas komisjon määrata Tallinna Farmaatsiatehase AS-ile sätete rikkumise eest leppetrahv kakssada viiskümmend tuhat (250 000) krooni.

Lisaks kohustas komisjon Tallinna Farmaatsiatehase AS-i avalikustama börsi
infosüsteemi kaudu teave ülevõtmispakkumise, selle viivituse põhjuste ja võimaliku ajakava või võimaliku ülevõtmispakkumise tegemisest loobumise ja selle põhjuste kohta hiljemalt 07. juunil 2004. a.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing