Ühispank soovitab Saku Õlletehase aktsiat müüa

Annika Matson 27. mai 2004, 13:11

Ühispanga fundamentaalanalüütik Sander Danil soovitab Saku Õlletehase aktsiat müüa.

Danil kirjutab panga koduleheküljel, et Saku aktsia on endiselt ülehinnatud. Aktsia õiglane hind jääb 84,5 ja 89,2 krooni (5,4-5,7 euro) vahele. ?Aktsiat soovitame hoida vaid neil, kes rahulduvad üpris stabiilse 4,5-5%-lise dividenditootlusega,? möönis Danil.

Saku Õlletehas suutis esimeses kvartalis tänu importõllede ja muude alkohoolsete jookide müügi kasvule kasvatada käivet 9,6%, kuid kulud kasvasid mõnevõrra kiiremini, mistõttu kasumlikkus langes. Üldiselt on firma esimese kvartali tulemused siiski neutraalsed, kuna hooajaliselt ühes raskeimas kvartalis suudeti näidata sarnaselt eelnevate aastatega väikest ärikasumit.

Esimese kvartali müügimahuks kujunes 84,4 mln krooni. Kokku müüs Saku 11,3 mln liitrit erinevaid jooke, kasv 18%. Mahuline kasv saavutati suuresti tänu siidri ja long dringi müügi kasvule vastavalt kolm ja kaks korda, hõivates nende jookide turgudel vastavalt 34% ja 21% turuosa. Saku turuosa langus kohalikul õlleturul on pidurdunud tänu sortimendi laiendamisele plastikpudelitesse villitud odavama klassi õllede ja importõllede (Carlsberg) vallas. Saku hindab oma turuosa esimeses kvartalis 42%-le võrreldes 44,3%-ga aasta tagasi. Kohalik õlleturg kasvas väidetavalt 16% 19,4 mln liitrini. Saku kaubamärgi õllede müük kasvas aastaga vaid 2% 64,5 mln kroonini, samas kui Saku müüdavate importõllede müük kerkis üle 80% 4.6 mln-ni ning muude alkohoolsete jookide käive 2,4 korda 6,8 mln-ni.

Peamiselt seoses importõllede ja ühekordsete pakendite (purk, plastpudel) osakaalu suurenemisega käibes kasvasid kulud toormele ja materjalidele 22% 41 mln-ni, kuid personali- ja muude ärikulude kasv jäi 5% juurde. Siiski alanes EBITDA 11%, 11,4 mln-ni ja vastav marginaal 15,5%-lt 12,5%-le. Maksude-eelne kasum kahanes ligi poole võrra 0,6 mln kroonini. Puhaskasumid pole võrreldavad seoses dividendide tulumaksu kajastamise nihkumisega teise kvartalisse sel aastal.

Kuigi kasumlikkuse suhteline langus oli suur, pole absoluutnumbrites vahed siiski suured. Siinkohal tuleks arvestada, et kogu aasta tulemuse kujunemisel on 1. kvartali tulemus suhteliselt väheoluline ning peamiseks eesmärgiks on püsida nullkasumi ümbruses. Olulisemateks faktoriteks on EL-ga ühinemisel järsult suurenenud ekspordikvoodid inimese kohta ning keskmise ilmastikuga seotud võimalikud kõikumised suveperioodil. Samas oleme jätkuvalt seisukohal, et kvootide suurenemisega oodatud õlle- ja viinaralli mõjusid on seni ülehinnatud ning müügikasvu eelised ekspordis on pigem kangel alkoholil. Samuti võib jätkuda turuosa kahanemine koduturul, kuna konkurents on endiselt väga tugev.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing