Nagu esimene kord

Lennart Beat 28. mai 2004, 00:00

Oma neljanda kauamängiva ilmumise eelõhtul tundis Alanis meelerahu. Sama meeleolu domineeris ka üheksa aastat tagasi, enne debüüdi ilmumist. Plaat oli ?Jagged Little Pill?, mida tänaseks on müüdud umbes 30 miljonit ühikut.

Peale haruldase müügiedu sünnitas see plaat terve generatsiooni noori vihaseid tüdrukuid, kes kitarri saatel oma masendusest maailmale teada andsid. Need tütarlapsed on nüüdseks kas plaadilepingutest ilma jäänud või depressioonist üle saanud.

Morissette on oma minevikuga rahu teinud ning ilmselt õnnelikult oma elus n-ö teisele poole jõudnud. Uus armastus Kanada näitleja Ryan Reynoldsi näol on tõenäoliselt tähtsaim põhjus, miks ?So-Called Chaos? Alanise seni kergeim töö on. Süüdi on õnnelik eraelu ja hetke üks tähtsamaid jõude moodsas rokis ? produtsent John Shanks. Mehe firmaheliks on õhkkerged ning avarad kitarrimaastikud, mida on täiendatud rütmidega, mis võlgnevad rohkem hip-hopile kui rokile.

Kuna just Shanks on viimastel aastatel spetsialiseerunud laule kirjutavatele rokitüdrukutele, siis on siinne koostöö heas mõttes tüüpiline nüüdisaegne popp, mida täiendab ebatüüpiliselt andekas sõnade autor. Veel on meeldiv tõdeda, et muusikaäri majanduslik mõõn on plaatide kvaliteedile hästi mõjunud. Tootmiseelarved on väiksemad, salvestused tehakse paari kuuga ning plaatide mänguaeg ei ületa isegi 50 minutit. Vähem on rohkem ning Alanis just tõestas seda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing