Pensioniportfellid mais niru kasvuga

Raivo Sormunen 28. mai 2004, 00:00

50% aktsiatesse investeerimist võimaldavate fondide osakud on viimase nelja nädalaga järele andnud keskmiselt 2?3%. Kõige enam (4,2%) on kuuga kaotanud LHV Aktsiapensionifondi osak. Sellest tingituna langes (Äripäeva näite põhjal) möödunud kuul ka esimeses liitumisvoorus LHV Aktsiapensionifondi valinud inimeste portfelli maht. Ning seda hoolimata sellest, et fondiosakute omanikele laekus kuuga osakuid juurde. Kuna tagasiminekut näitasid ka konkurendid, säilitas fond aga edetabelis kõrge positsiooni.

Erinevalt riskantsetest fondidest, läks võlakirjadele orienteeritud fondidel möödunud kuul suhteliselt hästi, mistõttu liikusid stabiilsemad fondid kuuga riskantsematele oluliselt järgi.

Edetabeli aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast).

Raha fondi laekumise päevaks on võetud selline päev kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päev, mil fondiomanik on kõige tõenäolisemalt oma osakud kontole saanud.

Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvestata). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing