Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kurjategija röövib mobiili jooksu pealt

Enn Tosso 03. juuni 2004, 00:00

Kuna turul on pakkuda suur hulk kõrgete hindadega telefoniteenuseid, siis õnnestub vargal juba lühikese ajaga tekitada kopsakas telefoniarve. EMT kliendiinfost öeldi, et põhimõtteliselt on võimalik varastatud telefoniga tehtud kõnede eest raha tagasi saada. Selleks tuleb teha avaldus EMT-le ning kõik sõltub konkreetsest juhtumist. Kui suur on tõenäosus raha tagasi saada, ei osanud klienditeenindaja öelda.

Radiolinja jurist Meelis Jurn sõnab, et kui telefon varastatakse, peaks varguse ohver esimese asjana sellest teatama politseisse ja mobiilsidefirmasse ning paluma oma numbri sulgeda. Alates selle teate saabumisest vastutab varastatud numbrilt võetud kõnede eest mobiilsidefirma. Et aga konkreetse numbri SIM-kaart pannakse tavaliselt kohe kinni, siis mingisugust arve tekkimist karta pole.

?Kui inimene on unustanud meile vargusest teatada, saab ta nõuda tema numbrilt tehtud kõnede eest tasumist vargalt selle tabamise järel tsiviilhagi korras,? sõnab Jurn. ?Juhul, kui telefoni vargusest on politseile teatatud, kuid telefon on jäetud musta nimekirja kandmata, on selle edasisi kasutajaid võimalik lihtsalt tuvastada.

Tänu sellele on telefonivargad politseil väga lihtsalt leitavad,? räägib Jurn.

Tele2-st öeldi, et raha kindlasti tagasi ei saa, seetõttu pole ka mõtet avaldust teha. Raha võib tagasi saada siis, kui kõnesid on tehtud telefoniga, mille kaart on kinni pandud, ent see siiski millegi pärast toimib.

Politseiameti pressiesindaja Jana Zdanovit?i sõnul on vargal lihtne ohvrilt telefoni kätte saada.

Sageli langeb mobiiltelefon varga saagiks, kui omanik sellega räägib, ise samal ajal tänaval kõndides. Tänaval on aga vargal üsna lihtne möödaminnes telefon oma valdusesse haarata.

?Varaste hulgas on ka üsna levinud mooduseks küsida möödujalt kella. Sageli kasutame me aga kellana mobiiltelefoni, seega muutub taskus peidus olev telefon vargale väga lihtsalt kättesaadavaks ja erilist jõudu selle äravõtmiseks ei olegi vaja,? toob Zdanovit? näite.

Politsei andmetel on esinenud juhtumeid, kus kurjategijad on küsinud ohvrilt luba tema telefoniga helistada ja saanud telefoni, läinud koos telefoniga minema.

?Sageli on telefonivargusega tekitatud kahju kannatanule niivõrd väike, et inimesed ei pöördugi politseisse, mis omakorda teeb varaste elu suhteliselt turvaliseks ja kaob hirm vahelejäämise ees,? selgitab Zdanovit?.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:30
Otsi:

Ava täpsem otsing