PM: Tartu soovib Tamme staadionist teha euroopaliku jalgpallikantsi

08. juuni 2004, 08:06

Kui Eesti saab õiguse korraldada 2007. aastal kuni 19aastaste noormeeste Euroopa meistrivõistlused jalgpallis, on üks mängukohti Tartu Tamme staadion.

Ülejäänud kolm mängukohta oleksid Valga linnastaadion ning Kadrioru staadion ja A. Le Coq Arena Tallinnas, kirjutab Tartu Postimees.

FC Flora presidendi ja Eesti jalgpalli juhtfiguuri Aivar Pohlaku sõnul oli Tartu linnaisade suhtumine otsustava tähtsusega. Ilma Tartu nõusolekuta poleks Eesti Jalgpalli Liit taotlust esitada saanud.

Tartu linnapea Andrus Ansipi sõnul oli linna arengukavas nagunii kirjas Tamme staadioni korrastamine 2007. aastaks. Nüüd on lihtsalt veel üks põhjus, miks tuleb staadion kiiremas korras valmis ehitada.

Küll aga ei saa teoks arengukava plaanid, mis näevad tribüünihoone alla näiteks kergejõustiku sisehalli ehitamist ? selliseks projektiks pole Tartul lihtsalt rahalisi võimalusi.

Samuti peab kergejõustik vajadusel jalgpallile loovutama kaks jooksurada, et staadioni murukate saaks UEFA nõuetele vastava suuruse. Ansipi sõnul saab Tamme staadionist puhtakujuline jalgpallistaadion, kus kergejõustiku harrastamine on lihtsalt lisavõimalus.

Staadion tehakse 2007. aastaks korda ka siis, kui Eesti korraldamise õigust ei saa. Jalgpalliliidu presidendi Indrek Kanniku sõnul annab UEFA oma otsusest teada selle aasta lõpul või uue aasta alguses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing