Uus arvutiviirus röövib krediitkaardiandmeid

ÄP 10. juuni 2004, 00:00

Viirus lubab kurjategijatel installeerida Korgo nakatatud arvutisse eriprogrammi, mis salvestab kõik klaviatuuri kaudu sisestatud andmed (keylogger). Nii saavad kurjategijad ligipääsu krediitkaartide andmetele ostude ja tellimuste sooritamise ajal internetis.

F-Secure juht Mikael Albrecht nimetab Korgot küllaltki efektiivseks viiruseks, mis levib peaaegu samamoodi nagu mai algul epideemia mõõtmed võtnud Sasser.

Kaspersky laboratooriumi esindaja Aleksei Zernovi sõnul on viirus levinud juba terve nädala jooksul, kuid midagi hirmsat ei toimu. Epideemia taset viirus saavutanud ei ole.

Hangup Team, mis nimetab end oma saidil küberfa?istideks, on arvutiturbespetsialistidele tuntud küllaltki ammu. Zernovi arvates võib nende loodud olla viirus MyDoom. Ta räägib, et Hangup Team on tuntud aktiivse spämmerluse propaganda poolest, pakkudes oma teeneid rämpsposti laialisaatmiseks.

Hangup Teami veebilehel on isegi nende aruanne sel aastal tehtud tööst: nt USA arvutikasutajad said umbes 50 mln rämpspostisaadetist, nakatati 1,5 mln arvutit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing