Esmaspäevast saavad ettevõtjad taas eksporditoetusi taotleda

11. juuni 2004, 12:28

Esmaspäeval jõustub majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus, mille alusel saavad ettevõtjad taas hakata taotlema eksporditoetusi, teatas ministeerium.

Euroopa Liidu struktuurifondidest ja riigieelarvest tänavu 40 miljoni krooniga rahastatava ekspordiplaani programmi raames jagatakse toetusi nii ekspordiplaani koostamiseks kui selle elluviimiseks. Toetusi hakkab jagama ning taotlusi vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Ekspordiplaani koostamise toetuse raames toetatakse konsultandi teenustasu katmist.

Ekspordiplaani elluviimise toetus katab järgmisi turundustegevusi ? ekspordiplaani elluviimist nõustava konsultandi teenustasu, välismessil osalemise, välisturu uuringu teostamise ja välisturu külastusega seotud kulutused, sihtturul toimuvatel ettevõtjate kontaktüritustel osalemisega seotud kulutused, sihtturule suunatud reklaammaterjali valmistamise ja turundusürituste (näiteks tooteesitlus, kliendipäev, esinduse avamine) korraldamisega seotud kulutused.

Ekspordiplaani koostamise toetust on võimalik taotleda kuni 75 000 krooni ulatuses, ekspordiplaani elluviimiseks on maksimaalne toetussumma üks miljon krooni.

Taotlejaks saab olla Eestis äriregistrisse kantud äriühing või füüsilisest isikust ettevõtja, kes peab olema tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta ning kelle viimase majandusaasta ekspordikäive ei ületa 150 miljonit Eesti krooni. Taotlejale viimase kolme aasta jooksul eraldatud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos ekspordiplaani programmi raames taotletava toetusega 100 000 eurot.

Ekspordiplaani koostamiseks esitatud toetustaotlusi vaadatakse läbi jooksvalt, taotlusi saab esitada alates 14. juunist. Taotlusi ekspordiplaani elluviimise toetusteks menetletakse voorudena ning järgmise vooru taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. juuliks. Taotlusvormid ja soovituslikud juhendid on avaldatud EAS-i <#veebilehel=http://www.eas.ee>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing