Peep Sooman: vaatan üle ettevõtte kulud

11. juuni 2004, 14:43

Pindi Kinnisvara juht Peep Sooman plaanib suurendada ettevõtte kasumit, vaadates üle Pindi Kinnisvara kulud, hoides vanu ja võites juurde uusi kliente.

Järgneb intervjuu 1. juunist Pindi Kinnisvara ASi juhtiva Peep Soomaniga.

<b>Mida tähendab Sulle Pindi Kinnisvara juhiks saamine?</b>

See on suur edasiminek, kuid kõige olulisem ei ole karjäär, vaid usk sellesse, mida teed. Tunnen end uuel kohal hästi, sest Pindi Kinnisvara meeskond on tubli ja kõigi nende inimestega on hea koos töötada.

<b>Millised ülesanded seadis Sulle ettevõtte omanik Kalev Roosiväli?</b>

Üheks eesmärgiks on organisatsiooni hoida ja tugevdada ning teiseks ülesandeks on, et ettevõte ka kasumit teeniks. Tööd saab teha veelgi efektiivsemalt. See tähendab mõttetute kulude kaotamist ja tulude võitmist.

<b>Kas see tähendab saneerimist?</b>

Absoluutselt mitte! Kui rääkisin mõttetute kulude kaotamisest, siis selle aasta alguses hakkasime näiteks tegelema hangete ülevaatamisega. Kolm aastat tagasi oli turusituatsioon teine ja vaatasime paljud kokkulepped üle. Vaatame hankeid jooksvalt üle ka edaspidi. Võitsime sellest juba sadu ja sadu tuhandeid kroone, sest miks peaksime kaks korda suurema tellimismahu juures maksma samasugust hinda kui varem?

<b>Kuidas kavatsed eesmärgid ellu viia?</b>

Pindi Kinnisvara on tohutult väljapoole arenenud, kasvanud on töötajate arv ja teenused. Seetõttu on nüüd käes aeg, mil tuleb tegelda ettevõtte sisemise arenguga, leida sünergiaid erinevate teenuste ja üksuste vahel. Kõik teenused moodustavad kokku ühe Pindi Kinnisvara ja leian, et sünergia võiks olla senisest tugevam. See on ka põhjus, miks töötajaid pidevalt koolitame. Tahame, et kvaliteetsest kinnisvarateenusest rääkides oleks parim Pindi Kinnisvara. Et seda saavutada, on vaja vaeva näha, sest ka kõik meie konkurendid tahavad olla parimad. Tahame pakkuda teenindust tavamaaklerlusest täistasemel investeeringujuhtimiseni välja. Loodame nii olemasolevaid kliente hoida kui ka uusi juurde võita.

<b>Mis ajaks plaanid neis valdkondades soovitud kasvunumbriteni jõuda?</b>

Konkreetsed eesmärgid pole veel paberil. Jaanipäevaks koostan nõukogule juhtimisplaani ja sealt hakkame samm sammu järel edasi minema. Ei saa olla, et 1. juunil antakse sihiks, et nüüd suurendame kliendibaasi 50%, kasumit 100% ja käivet 40%. Nii oleks natuke läbimõtlematu ja õnneks seda minult nii rabedas vormis ka ei nõuta (naerab).

Peep Sooman töötas enne Pindi Kinnisvara turundusjuhiks siirdumist aastatel 1998-2002 Äripäeva reporterina ja 1997-1998 maaklerina kinnisvarabüroos Linn Maa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing