Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Iga kolmas tarbija tasub arved internetis

14. juuni 2004, 07:28

Ariko Marketingi uuringust selgub, et kui möödunud aastal kasutas iga neljas tarbija võimalust tasuda arveid interneti teel, siis sel aastal juba iga kolmas.

Eesti Päevalehele tehtud uuringu kohaselt on inimesed samas aina rohkem hakanud ka ettevõtete teeninduskontorites sularahas arveid tasuma.

Sularahas tasus arveid firmade teeninduskeskustes sel kevadel samuti pea iga kolmas tarbija, kaks aastat tagasi tegi seda iga neljas. Näiteks mobiiliarve tasumiseks läheb teeninduskontorisse koguni iga kümnes tarbija, Eesti Energia kontoris maksab regulaarselt sularahas elektriarveid iga viies tarbija. Ka tavatelefoniarveid makstakse aina sagedamini sularahas.

EMT ja Eesti Energia olid uuringu tulemustest hämmingus. ?Meie kogemus küll ei näita, et esindustes sularahas maksmine populaarsemaks muutuks. Risti vastupidi, sularahamaksed on pidevalt vähenenud, kaardimaksed aga püsinud stabiilsena,? ütles EMT avalike suhete juht Kaja Pino.

Uuringu koostajate arvates on sularahamaksed teeninduskontorites populaarsed seetõttu, et väiksema sissetulekuga maksjad hindavad veidi odavamat makset ning teenindusbüroode võrk ja teenuse kvaliteet on varasemast paremal tasemel. Lisaks maksavad sularahas arveid need, kes sularahas ka töötasu saavad.

?Internetimaksete populaarsuse kasv ei ole uudis,? ütles Ühispanga divisjoni direktori asetäitja Meelis Nurk, lisades, et kui 2000. aastal tehti Ühispangas 13 protsenti maksetest internetis, siis nüüdseks juba üle 40 protsendi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing