Hollandi panga ING klient on kuue Eesti börsifirma suuraktsionär

Annika Matson 15. juuni 2004, 00:00

Merko Ehituses, Tallinna Kaubamajas, Saku Õlletehases, Normas, Klementis ja Viisnurgas on ING Luxembourg suuruselt teine või kolmas investor. Eesti Telekomis on ING suuruselt viies ja Hansapangas 13. investor.

ING sai eile Äripäevale teadaolevalt esimese kliendi, kelle väärtpaberikontol on ka Tallinna börsi aktsiad.

?Üks meie klient, suur fond Soomest muutis custody-teenuse pakkujat ehk oma väärtpaberite hoidjat. Ju siis talle ei meeldinud Soome Nordea Panga teenus ja ta sai odavama pakkumise ING Luxembourgilt,? ütles Hansabank Marketsi aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind.

Lind täpsustas, et see ei olnud ei ostu- ega müügitehing, vaid lihtsalt vabakanne, kus konto omanik jäi samaks. ?Klient tõstis väärtpaberid ühelt kontolt teisele ja pani vana konto kinni,? märkis Lind. Kuna esindajakontode valdajad on erinevad, kajastus see Linnu sõnul börsiteates nii, nagu oleks tehtud ostu- ja müügitehingud.

?ING pakkus odavamat teenust ja see oli põhjus, miks klient kontot vahetas,? ütles Lind. ING Luxembourg ja Soome Nordea Pank ei olnud nõus klientidesse puutuvat teemat kommenteerima.

?ING on Kesk- ja Ida-Euroopas päris kõva tegija,? tunnistas ka Ühispanga aktsiamaakler Peeter Koppel.

ING Luxembourgil ei olnud varem ühtegi klienti, kellel oleks olnud Tallinna börsi aktsiaid. Nüüd on ING kontol ligi 13,2 miljonit Norma, 8,5 miljonit Merko Ehituse, 8 miljonit Saku Õlletehase, 6,8 miljonit Tallinna Kaubamaja, 4,5 miljonit Viisnurga ja 1,9 miljonit Klementi aktsiat.

ING pank loodi 1991. aastal Hollandis, kui ühinesid Nationale-Nederlanden ja NMB Postbank Groep. Uue finantsasutuse nimeks sai Internationale Nederlanden Group ehk ING, mis on tänaseks levinud üle terve maailma.

ING tegutseb 60 riigis ning ta on kodupangaks ligi 60 miljonile inimesele. ING pakub oma kundedele panganduse, kindlustuse ja varahalduse teenust. Kogu maailmas annab ING tööd 115 000 inimesele.

ING aktsiatega saab kaubelda Hollandi, Belgia, ?veitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja USA turgudel.

Hollandi investeerimispank ING katab analüüsidega Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiaid. Viimati andis ING analüütik Benita Mikolajewicz 10. juunil sel aastal Eesti Telekomile müümise asemel soovituse ?hoia?. Hinnasiht oli 104,8 krooni (6,7 eurot). Eile sulgus Eesti Telekomi aktsia 105,77 kroonil. Lisaks ennustab ING ekspert, et Eesti Telekom maksab 2007. aastal koguni 24,5 krooni dividende aktsia kohta.

ING pangandussektori analüütik David Nangle soovitas viimati 25. mail Hansapanga aktsiat uuesti osta, varem oli Nagle andnud Hansapangale müügisoovituse.

ING Hansapanga hinnasiht on 111,66 krooni (7,2 eurot). Hansapanga aktsia sulgus eile Tallinna börsil 105,46 kroonil.

Aprillis andis ING aktsiale müügisoovituse. Tollest ajast on toimunud kaks olulist muutust, mis viisid aktsiale ostusoovituse andmiseni. Pank oli andnud teada Venemaa-ekspansiooni plaanidest ja panga esimese kvartali tulemused olid oodatust paremad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:32
Otsi:

Ava täpsem otsing