Nokial võib osutuda vajalikuks kärpida teise kvartali käibeprognoosi

Raivo Sormunen 15. juuni 2004, 00:00

Uudisteagentuuri Bloomberg küsitletud kuus analüütikut ootavad Nokia teise kvartali käibelanguseks 4%. Maailma suurim mobiiltelefonide tootja teatas ise aprilli alguses, et selle kvartali müük jääb möödunud aasta 7,02 miljardi euro tasemele või natuke alla seda.

Esimese kvartali käibeprognoosi andis Nokia 6. aprillil, mil ta teatas, et ootab esimese kvartali käibe languseks 2% (vana prognoos oli 3?7% käibe kasv).

?Teise kvartali sihid on rasked ning nad võivad nendega mitte toime tulla,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Kempen Capital Management fondivalitseja Wouter de Ridder.

?Ettevõte on jätkanud sel kvartalil allapoole käiku ja käibehoiatus on vältimatu,? sõnas ka Convetum Securites analüütik Jari Honko. ?Hetkel on küsimus selles, millised nende uued tooted hakkavad välja nägema ning kuidas nad teises kvartalis edasi arenevad,? lisas Honko.

?Nõudlus võrguseadmete järele aitab Nokiat müügisihtide poole,? arvab Mandatum Stockbrokersi analüütik Erkki Vesola, kelle arvates on aga käibehoiatus samuti võimalik.

Nyenburgh Asset Managementi fondivalitseja Duco Frie, kes ootab Nokialt turuosa languse pidurdumist ja käibe taaselustumist, näeb aga, et firma mobiiltelefonid on pärast esimest kvartalit hakanud täiustuma.

Oma turuosa tagasivõitmiseks toob Nokia sel aastal turule vähem uusi mudeleid, kui seni kavatsetud. Ettevõte kavatseb uudisteagentuuri Bloomberg andmeil sel aastal esitleda 35 uut mobiiltelefonide mudelit seni kavandatud 40 mudeli asemel.

?Eelistan, et nad keskenduvad vähemate mudelite sisseviimisele, aga siis nendele, mida suudetakse ka müüa,? ütles Amsterdamis asuva investeerimispanga Effectenbank Stroeve analüütik Peter Olofsen, kes on andnud Nokia aktsiale ?hoia?-soovituse.

Nokia tutvustas eile viit uut mobiiltelefoni, kolm neist on hetkel hästi minevad klapiga ja kaameraga mobiiltelefonid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:32
Otsi:

Ava täpsem otsing