FC Levadia tahab räämas platsist treeningkeskuse teha

Tiit Reinart 17. juuni 2004, 00:00

Juuni hakul saatis jalgpalliklubi FC Levadia president Viktor Levada rahandusminister Taavi Veskimägile avaliku kirja, mille sisu võib kokku võtta järgmiselt: Levada tahaks oma klubile Maarjamäe staadionile korraliku treeningbaasi rajada, paraku on asjaajamine staadioni omaniku Riigi Kinnisvara ASiga (RKAS) seni liiva jooksnud.

Maarjamäe jalgpallistaadion suleti sportlaste jaoks 2002. aastal ja sestpeale müttavad seal vaid mutid ja vohab taimestik, mida jalgpallimuruks kuidagi nimetada ei saa. 2002. aasta lõpus kuulutati välja kirjalik enampakkumine staadioni rentimiseks (alghinnaga 50 000 krooni kuus), mille Levadia võitis. Paraku jäid asjad tollal siiski katki, sest RKAS ei loobunud punktist, mis andis talle õiguse pooleaastase etteteatamisega rendileping üles öelda.

Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo sõnul neid selline variant ei rahuldanud, sest kasutada oleks nad Maarjamäed saanud vaid sellises räämas seisundis, nagu ta oli, ja sellisena oli rendihind ülemäära kallis. Levadia idee oli saada staadioni maa-alale hoonestusõigus ja pikaajaline rendileping, et oleks mõtet sinna investeerida.

Mullu suvel pani RKAS Maarjamäe staadioni 15 miljoni krooniga müüki. Tõenäoliselt on hind säärase magusa kandi jaoks põhjendatud. Samas on selge, et ükski Eesti jalgpalliklubi sellist summat välja käia ei suuda.

Seepärast läksidki liikvele kõlakad, et tõenäoliselt näeksid mingid huvigrupid magusa alal spordiplatsi asemel pigem maju kerkimas.

?Klubi nimel kinnitan, et hoonestusõiguse ja pikaajalise rendilepingu sõlmimise korral on SK FC Levadia valmis investeerima Maarjamäe staadioni kinnistule klubi treeningbaasi rajamiseks kuni 10 miljonit Eesti krooni,? kinnitas Viktor Levada kirjas.

FC Levadia soovib rajada Maarjamäe staadioni maa-alale kaasaegse treeningbaasi, kus oleksid esinduslik muruväljak treeninguteks, samuti korralik soojenduse ja tehisvalgustusega varustatud kunstmuruväljak. ?Samuti planeerime väikesemõõtmelise kunstmuruga väljaku või sisehalli rajamist kinnistule. Maarjamäe staadioni kompleksi on planeeritud ka esinduslik klubihoone koos riietus- ja du?iruumide, sauna, basseini, massaa itoa, arstikabineti, jõusaali, mängijate puhketoa, auditooriumi ja bürooruumidega,? kirjutas Levada.

Mis on edasi liikunud pärast Levada kirja ministrile? ?Arenguid on olnud,? kinnitab Petersoo. ?Kasvõi meedia on hakanud Maarjamäe staadioni vastu rohkem huvi tundma. Hiljuti kohtusime sel teemal ka Tõnu Seiliga kultuuriministeeriumist. Nii et oleme lootusrikkad.?

Ehk hakkavad asjad Maarjamäel liikuma. On ju ka kultuuriminister Urmas Paet ajakirjandusele kinnitanud, et teeb ettepaneku staadion Levadiale anda.

- asutatud: 1989
- asukoht: Maardu
- kodustaadion: Kadrioru staadion
- Eesti meister: 1999 ja 2000
- Eesti karikavõitja: 1999, 2000 ja 2004
- klubi värvid: roheline ja valge
- klubi eelarve: 6 miljonit krooni
- särgisponsor: Estonian Oli Service
- president: Viktor Levada
- peatreener: Tarmo Rüütli
Allikas: FC Levadia

Tänane esimene mäng näitab, kas Sven Göran Eriksson on täitnud oma lubaduse ja inglaste tiimi pärast kaotust Prantsusmaale taas moraalselt üles ehitanud. Seda on Inglismaal väga vaja, sest Euroopa tubli keskmik ?veits võib hea õnne korral valusalt hammustada.

Teeks siiski panuse Inglismaale. ?veitslased võivad loota veel sellele, et Prantsusmaa end alagrupi viimases mängus lõdvaks laseb nagu eelmisel EMil. Seda muidugi juhul, kui prantslastel täna Horvaatiaga edukalt läheb. Ei näe põhjust, miks ei tohiks minna. Pärast esimest üliolulist võitu on prantslased väge ja enesekindlust täis. Teises mängus panus Prantsusmaale.

17. juuni, grupp B
- kell 19.00 Inglismaa-?veits
- kell 21.45 Horvaatia?Prantsusmaa

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing