PM: Õunapuu maavanemate loetelu üllatas võimuliitu

17. juuni 2004, 08:10

Regionaalminister Jaan Õunapuu lõpetas kuid väldanud arutelud uute maavanemate üle ja teatas, et hakkab maavanemate kandidaate omavalitsustele esitlema.

12 nimest maakondade juhtide kohale tekitasid kümme üllatust Õunapuu koduparteis Rahvaliidus ning tormi võimuliitlastes, Res Publicas ja Reformierakonnas, kirjutab Postimees.

«See nimekiri ei ole meiega läbi arutatud, me ei saa aru, mis toimub,» tunnistas peaministri ja Res Publica esimehe Juhan Partsi nõunik Allar Tankler

«Üllatus!» ütles ka Reformierakonna aseesimees, majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen. «On kindel, et kõigile kümnele nimele valitsus nõusolekut ei anna.»

See ei ole Rahvaliidu ametlik poliitika, rahustas erakonna esimees, keskkonnaminister Villu Reiljan eile võimupartnereid ja väidetavalt kutsus tänaseks kokku Rahvaliidu juhatuse erakorralise koosoleku.

Õunapuu ohjade haaramisele eelnes kuudepikkune arutelu valitsuses, kes ja kuidas peaks täitma ligi aasta kohusetäitjatega kaetud 12 maavanemakohta.

Res Publica survel korraldati avalik konkurss, mis jättis sõelale 47 kandidaati, kuid võimupoliitikud ei teinud sisevestlustes saladust, et enam ei saa rääkida maavanematest kui apoliitilistest spetsialistidest, vaid kui poliitilistest ametikohtadest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing